Бібліотека-філія с.Волосів

Село  Волосів Надвірнянського району розташоване на рівнинній місцевості на захід від обласного центру. Через центр села протікає  ріка Стримба . Перша згадка про село датується 1373 роком. Територія – 827 га.

Історія  бібліотечної справи в с. Волосів веде свій початок від 1904 р. , коли було засновано хату-читальню місцевим парохом  Андрієм Сумиком. Він же був незмінним головою і засновником волосівської «Просвіти». Уже в 1906 році  читальня  мала 84 члени, з  них 16 жінок і дівчат.  У читальні на початку було 62 книжки, передплачували часописи «Свобода», «Діло» і «Господар».

В 1940 році  було збудовано  будинок культури,  де на другому поверсі  розмістилася бібліотека в чотирьох кімнатах. Першим  бібліотекарем  був Голіней, пізніше завідувала бібліотекою   Луцюк  Юстина Василівна.    Зараз бібліотека займає дві  кімнати, тут тепло, затишно, комфортно.  Завідувач бібліотекою –Хабайлюк  Наталія В’ячеславівна.  На сьогодні бібліотека є інформаційним, культурно – освітнім  осередком в селі,  нараховує 10000 примірників книг, отримує 7 назв періодичних видань, обслуговує понад 500 користувачів. Налагоджено  тісні творчі зв’язки з сільською  владою, школою, будинком культури, громадськими організаціями.

При бібліотеці діє клуб за інтересом «Істина».  В рамках клубу відбувається чимало цікавих заходів. Бібліотека приймає участь у всіх акціях, конкурсах, оглядах.

-->