Архів жовтня, 2012

Книжкова виставка

94 роки минуло відтоді, як у Львові внаслідок збройного, але безкровного перевороту Українських Січових стрільців проти австрійсько-польської влади утворено ЗУНР. Ця героїчна епопея українського народу – унікальна подія, бо де ще знайдемо в історії такий факт, щоб частина поневоленої нації за одну ніч здобула свою незалежність без значного кровопролиття.

Година інформації

25 жовтня в читальному залі бібліотеки відбулась година цікавої інформації “Пилип Орлик – гетьман України, творець її першої Конституції”, присвячена 340-річчю від дня народження видатного державного і культурного діяча козацької доби. Користувачі дізнались багато цікавих фактів із життя гетьмана.

Світлана Рудницька

26 жовтня в рамках проекту «Літературна світлиця» записано інтерв’ю з Світланою Рудницькою. Світлана Василівна Рудницька народилась у м. Надвірна 1967 р., проживає зараз в Івано-Франківську, працює на автомобільному підприємстві. Освіта середня. Вірші пише з 5 років. Основна тематика- інтимна лірика. Заміжня, виховує сина і дочку. В літстудії з 2010 р.  httpv://youtu.be/L7oah7VQ5o8

Екскурсія до Австрії

23 жовтня проведено віртуальну екскурсію до Австрії. Завідувач ВІТ Іванна Заник розповіла про цю гірську країну, яка розташована в центрі Європи, великі міста, видатних людей, національні звичаї, кухню. Відень – столиця Австрії нараховує 1 700 000 осіб, площа – 415 кв.м., розташована на березі річки Дунай. Місто – третя резиденція ООН, культурна спадщина ЮНЕСКО.

Заняття з основ комп’ютерної грамотності

22 жовтня в відділі інформаційних технологій відбулось заняття з основ комп’ютерної грамотності туристично-краєзнавчого спрямування, для працівників Надвірнянської центральної районної бібліотеки. Інженер-програміст Р. Заник поділився набутими знаннями, які отримав на тренінгу з розробки ефективних відео щодо фото- та відеозйомки. Бібліотекарі ознайомились з такими темами як «Відеоформати і стандарти», «Композиція кадру і оптичні формати».

Cвято Червоної Калини

16 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулось свято Червоної Калини, присвячене 70-річчю УПА. Калина – символ життя, крові, вогню, боротьби. Калину садили на могилах героїв, які полягли за волю і незалежність українського народу. Вона – символ людської  пам’яті  та  незищенності  ідеалів  нашого  народу.

Презентація книги

13 жовтня в читальному залі центральної районної бібліотеки відбулась презентація книги краєзнавця, історика з с. Лоєва Івана Кметюка «Зродились ми великої години», присвячена 70-річчю УПА. Книга щойно вийшла друком в ПрАТ «Надвірнянська друкарня» за фінансової підтримки БО «Всеукраїнський Благодійний Фонд Юрія Дерев’янка», районної ради та райдержадміністрації. Як зазначив у вступному слові Михайло Семкіяш «у книзі […]

Екскурсія до розвалин замку в міському парку ім. І. Франка

11 жовтня краєзнавець Михайло Максим’юк провів навчальний семінар-тренінг та екскурсію до розвалин замку в міському парку ім. І. Франка разом з учнями і вчителями ЗОШ №2 І-ІІІ ст. в рамках діяльності «Biblio Travel Club». Спочатку директор ЦБС, директор проекту Марта Кушнерчук розповіла учням про реалізацію проекту, сайт клубу. Після цього учасники туристичного походу вирушили до […]