Архів липня, 2015

Світоч Київської Русі

28 липня – День хрещення Київської Русі-України та День св. Володимира – хрестителя. Постать князя Володимира потужна, велична, його роль в українській історії важко переоцінити. Він був державним діячем, полководцем, дипломатом, захисником Русі, спрямовував зусилля на зміцнення єдності держави.

Година духовності

Його називають князем церкви, моральним авторитетом, меценатом, опікуном, українським Мойсеєм. Це – про митрополита Андрея Шептицького, 150-річчя від дня народження якого відзначаємо цими днями. Під час години духовності «Митрополит Андрей Шептицький – благовісник єдності» завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька розповіла про його життя і пастирське служіння. Знаково, що митрополит походить із славного українсько-польського роду, […]

«Патріотизм від батька, молитовність – від матері». (І. Гречко)

Недавно до нашої бібліотеки завітав пан Адам Бунь з чудовим подарунком – книгою І. Гречка, М. Дзвін «Іванове стремління» з автографом від автора «Кращому другові (шкільних літ)». Пан Адам книгу прочитав і вирішив, що у краєзнавчому відділі бібліотеки з нею матимуть змогу ознайомитись інші користувачі, за що ми йому дуже вдячні.

Літній кінотеатр: док.фільм «Квітка Цісик. Голос в єдиному екземплярі»

28 липня у літньому кінотеатрі бібліотеки продемонстровано документальний фільм «Квітка Цісик. Голос в єдиному екземплярі». Кві́тка Ці́сик – американська співачка українського походження (с. Ліски Коломийського району), популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка. Пісня «Ти осяюєш моє життя», яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» і «Золотий глобус» у […]

Літературна година

28 липня в літературній світлиці центральної районної бібліотеки проведено літературну годину «Розіп»ятий на хресті політики і літератури», присвячену 135-річчю від дня народження Володимира Винниченка. Бібліотекар  Галина Букатюк ознайомила присутніх з біографією письменника, державного діяча та творчим літературним доробком. Винниченко Володимир Кирилович (1880-1951) – письменник, громадський і державний діяч. Голова Директорії (1918-1919).

Книжкова виставка-гербарій

Ідеш влітку стежиною, радієш сонечку, високому блакитному небу, п’янкі духмяні трави шелестять під ногами… Багато рослин люди використовують для лікування тисячоліттями, тож і офіційна медицина давно виготовляє з них ліки. Але є й такі, які до цього часу оминула увага фармакологів, хоч сильні цілющі властивості здавна доведені нашими предками і підтверджені народною медициною.

Патріотична година

Ми живемо в нелегкий час. Вирішується доля країни, наше майбутнє, за яке в зоні АТО віддають свої життя українські воїни. Вони мужні, хоробрі. Для них дуже важливо знати, що ми – з ними. Прийшла в нашу хату тривожна година. Хай кожен збагне собі в безлічі справ: Все треба зробить, щоб жила Україна. Щоб ворог підступний […]

Літні читання

Літо: хтось працює, а хтось у відпустці, люди відпочивають, насолоджуються теплом. Центральна районна бібліотека пропонує проводити дозвілля разом з нею. Для цього запрошуємо надвірнянців в літній кінотеатр, у «бібліотеку під відкритим небом». 23 серпня запросили користувачів на марафон літнього читання «Читання – корисне задоволення».