Архів серпня, 2015

Франкові читання

«Стоїмо перед Франком, як перед осяйним прологом нації. Пролог нації – прозірливий погляд молодого поета з вершин і низин у прийдешнє, кредо на шляху поступу до верховин вселюдського духу: Я син народа, Що вгору йде, хоч був запертий в льох, Мій поклик: праця, боротьба, свобода, Я є мужик, пролог, не епілог.

Літній кінотеатр

Закінчується літо…Разом з ним завершує свою роботу літній кінотеатр при бібліотеці переглядом документального фільму «Марко Вовчок. Таємнича зірка». Задум фільму полягає в розкритті загадкової особистості, яка писала під чоловічим псевдонімом, її таланту, популярності, колосальної сили волі. Як тільки її не називали: вундеркіндом від літератури, чорною вдовою, жінкою-загадкою…

День Незалежності у Верхньому Майдані

Вже стало традиційним для Верхнього Майдану святкувати день Незалежності всією громадою села. Святково одягнені жителі села 23 серпня зібралися в храмі св. Володимира і Ольги на літургію. Після Служби Божої о. Михайло Федорів відправив панахиду за всіма загиблими, хто віддав своє життя за волю України. Бібліотека (завідувач Галина Токарук) спільно із школою провела свято «Молюсь […]

Година народознавства он-лайн

Серпень… Чудова передосіння пора. Цей місяць в народі називають Спасівкою. Це пора збирання врожаю, пора жнив. Здавна українці з великою шаною відносились до цієї пори, з якою пов’язано чимало звичаїв, традицій. З особливим трепетом проводились жнива, збирання хліба, бо хліб – усьому голова, хліб – це достаток, безцінний Божий дар.

Півторак-Кнігніцький В. Повернення ведичної картини

«Написання роману – це свого роду перевтілення, маленька житейська авантюра, яка потребує повної самовіддачі у процесі і повного самовдоволення на завершенні… Це відповідальність, помножена на ризик» – так написала Ольга Бреславська-Бойчук у передньому слові «У передчутті доброго Слова» до роману Василя Півторака-Кнігніцького «Повернення ведичної картини», який недавно вийшов друком в Івано-Франківському видавництві «Лілея-НВ».

Тренінг

Українці – міцна, сильна нація. Восени відбудуться місцеві вибори і кожен громадянин нашої держави повинен пам’ятати, що від нього залежить якою буде наша Україна в майбутньому. Зараз не час опускати руки та зневірятися, адже ми виборці своїм голосом даємо право народним обранцям представити інтереси громади.

Екологічна година

У Вікіпедії читаємо: «Екологія (від дав.-гр. οἶκος — житло, оселище, будинок, майно і λόγος — поняття, вчення, наука) — наука про взаємодії живих організмів і їх спільнот між собою і з навколишнім середовищем. Термін вперше запропонував німецький біолог Ернст Геккель в 1866 р. в книзі «Загальна морфологія організмів» . Екологія вивчає взаємовідносини організмів із довкіллям, […]

Літній кінотеатр

Літній кінотеатр продовжує свою роботу черговим  документальним фільмом «Надвірнянщина дивовижна». Надвірнянщина – це мальoвничий, пісенний край, край легенд і переказів, край, який славиться своїми традиціями, звичаями, талановитими людьми, насиченою історією. Сподіваємось, що всім присутнім фільм сподобався і чекаємо всіх бажаючих 27.08 о 15:00 год на перегляд фільму – «Марко Вовчок. Таємнича зірка».