Архів січня, 2017

Крути

Битва під Крутами – один із важливих сюжетів сучасної української історичної пам’яті, який вже давно перестав сприйматись як рядова історична подія. Битва під Крутами є історичним образом, що має важливе значення для української колективної пам’яті та української ідентичності. Від дня, коли сотні юних героїв під Крутами поклали життя за міжнародне визнання незалежності України, минає 99 […]

Засідання клубу «Родинне джерельце»

Український рушник… З давніх часів він був оберегом, частиною традиційних обрядів на свята, важливим елементом повсякденного життя, частиною декору. Рушники мали оберігати житло від злих сил, а людину – від негараздів. Рушник – символ дому, добробуту, душевної чистоти. «Обереги наші рушникові» – під такою назвою відбулось нещодавно засідання клубу за інтересом «Родинне джерельце» Парищенської сільської […]

Година краєзнавства «Василь Дем’янчук – видатний мовознавець, вчений, патріот»

27 січня в читальній залі ЦРБ відбулась година краєзнавства,присвячена 120 річниці з дня народження нашого краянина,видатного науковця Василя Дем’янчука. Народився він 13 січня1897 року в м. Надвірній на околиці міста в сім’ї робітника. Закінчив початкову школу у Надвірній і Станіславівську гімназію, згодом – історико-філологічний факультет Київського університету.

Творча зустріч з поетесою ,членом НСПУ Любою Василик.

24 січня в читальній залі ЦРБ відбулась зустріч з поетесою Любою Василик, якій 16 січня минуло 60 років з дня народження. Привітати її прийшли шанувальники її поетичного слова,читачі бібліотеки та члени літературної студії «Бистрінь». Люба Василик-Карпенюк народилась у с.Нижній Вербіж Коломийського району в сім’ї службовців.

Літературна година “У передчутті радості”

У січні виповнилося 80 років від дня народження українського письменника, журналіста, поета і кіносценариста Євгена Гуцала. Лауреат Державної премії України імені Т.Г. Шевченка, літературної премії імені Юрія Яновського, його книги перекладені багатьма мовами світу. Плідний вінницький літератор Євген Гуцало ввійшов до плеяди українських письменників-шістдесятників.

Книжкова виставка “І обнялися береги одного вічного народу!”

22 січня Україна відзначає 98-у річницю проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР – День соборності України. 22 січня 1919 року, в першу річницю проголошення ІV Універсалу, на Софійській площі Києва відбулася знаменна подія – об’єднання двох суверенних українських держав – Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну самостійну соборну державу.

Історична година “Служив вірно людям і Богові”

19 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася історична година “Служив вірно людям і Богові”, присвячена 135-річчю з дня народження Івана Огієнка, про життєвий шлях якого розповіла присутнім завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк. Іван Огієнко – особистість, яка становить окрасу нації. Він визначний учений-історик, поет, громадсько-політичний і церковний діяч, міністр освіти та ісповідань […]

Презентація книг краєзнавця Євгена Луціва

13 січня в читальній залі ЦРБ відбулась презентація книг «Лицарі червоної калини» та «Чорти ми лісові» Євгена Луціва. На захід завітали історики, краєзнавці, представники влади, юнацтво молодіжного товариства «Пласт». Ведуча презентації – завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька представила краєзнавця Євгена Луціва та розповіла про його нові видання.