Архів січня, 2019

Він так любив людей, що сяяв весь зорею

Творчість Степана Руданського в історії української літератури посідає важливе місце. Увійшовши в літературу в середині п’ятдесятих років, у тяжку добу духовного безгоміння, яке настало після розгрому Кирило-Мефодіївського товариства, арешту й заслання Шевченка, Руданський прокладав у ній нові стежки. Його поезія була оригінальним явищем в українській літературі шевченківського періоду. Про це вперше, ще у 1875 р., […]

Природні заповідники – еталон і храм нашої планети

11 січня відзначався День заповідників. З цієї нагоди екоосвітянами природного заповідника «Горгани» проведено бібліоквест «Заповідна Україна» для працівників Надвірнянської центральної бібліотечної системи. Завідувач сектору еколого-освітньої роботи Людмила Кравчук проінформувала присутніх про те, що вперше день заповідників людство почало відзначати у 1997 році за ініціативою Центру охорони дикої природи та Всесвітньої організації дикої природи.

Сергій Параджанов – великий творець українського кіно

9 січня видатному митцю ХХ ст., легендарному режисеру, творцю українського поетичного кіно Сергію Параджанову виповнилося б 95 років. Народився в Грузії, але все життя працював на благо українського кіно. Син потомків антикварів створив власну унікальну кінематографічну мову. Сам про себе режисер говорив, що він «вірменин, який народився у Тбілісі й сидів у російській в’язниці за […]

Степан Бандера – борець за волю України

4 січня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся історичний екскурс «Степан Бандера – борець за волю України», присвячений 110- річниці від дня його народження . Про життя і діяльність провідника ОУН, ідеолога і теоретика українського національного руху ХХ століття Степана Бандеру розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька.

Україна колядує, торжествує вся земля!

Одне із найбільших свят християн – Різдво Христове. Значна більшість вірян на всіх континентах, які живуть за Григоріанським церковно-літурґійним календарем, Різдво вже відсвяткували 25 грудня. А от ті, які дотримуються “старого” Юліанського календаря, святкують це свято 7 січня. Святкує Різдво Христове цього дня більшість християн в Україні.

-->