Архів листопада, 2020

Не згасне пам’яті свіча

Щороку, в останню суботу листопада, Україна відзначає День пам’яті жертв Голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.

День Гідності і Свободи

21 листопада, в День Гідності і Свободи, український народ віддає шану патріотам, які вийшли на Майдан Незалежності для утвердження права вільного і справедливого вибору та європейського національного майбутнього. В День Гідності і Свободи вкотре пригадуємо доленосні події української історії: Майдан 2004 року та Революцію Гідності листопада 2013 – лютого 2014рр.

Велична покута Катрі Гриневичевої

З нагоди 145-річниці від дня народження української письменниці у відділі краєзнавчої літератури організована книжкова виставка «Катря Гриневичева – талановита письменниця і громадська патріотка». Народилась письменниця 19 листопада 1875 року у містечку Винники біля Львова у сім’ї Марії та Василя Банахів. Катря Гриневичева – авторка збірок «По дорозі в Сихем», « Непоборні», історичних повістей «Шоломи в […]

Батько українського готичного детективу

17 листопада святкує своє 50-ти ліття – Андрій Кокотюха. Відомий письменник, сценарист, журналіст, майстер детективного жанру, засновник премії «Золотий пістоль» за кращий гостросюжетний твір. Його романи неодноразово екранізувалися, а перелік нагород вражає – головні премії престижного літературного конкурсу «Коронація слова». Здобув почесне звання «Золотого письменника України».

День української писемності і мови

Українська мова – це скарбниця духовної і культурної спадщини українського народу. У різноманітних формах існування української мови (старовинні усні перекази і літописи, народні пісні і думи, казки і міфи, поетичні і прозові твори тощо) зберігається історична пам’ять та досвід нації, її світоглядні і моральні цінності. День української писемності та мови відзначають 9 листопада  у день […]