Віртуальна мандрівка

Изображение 02427 червня у відділі інформаційних технологій відбулася віртуальна мандрівка «Найдовші річки України» з циклу «Відкрий для себе Україну».

Територією України протікає більше 23 000 річок. Усі вони дуже різні: глибокі, мілкі, широкі, вузькі, здебільшого чисті, але місцями не дуже, стрімкі, спокійні… Але більшість із них це зовсім невеличкі річки (потічки), протяжність яких не перевищує 10 км. Річки, які мають довжину понад 10 км в Україні налічується понад 3 000. Вони дрібною правутиною вкривають майже всю тереторію нашої країни. 

Ми ж взялися «міряти» їхню довжину і виявилося, що ці річки ще й неймовірно гарні.

Дніпро – третя за довжиною й площею басейну ріка Європи (після Волги й Дунаю), найдовша ріка України. Довжина Дніпра в природному стані становила 2 285 км, в межах України – 981 км. Впадає в Чорне море. Це не тільки найдовша, а й головна річка країни: водою з Дніпра користується понад 70% українців, ним пропливає 60% усіх кораблів.

Цікаво, що праві береги українського Дніпра суттєво різняться від лівих – вони більш високі та круті. Саме ними захоплювався Тарас Шевченко у своєму «Заповіті».

Південний Буг – це найдовша річка, яка тече виключно Україною. Після турецької Ак-су, грецької Гіпаніс та слов’янської сучасну назву Південний Буг отримала зовсім випадково. Російському геологу Володимиру Ласкарєву здалося, що назви Буг та Бог – одне й теж, відтак в Україні з’явилися Західний і Південний Буги.

Дністер – третя за довжиною річка в межах України та 9-та – в Європі. Річка бере початок доволі високо у Карпатах, тече Україною та Молдовою, і впадає у Чорне море. Щодо її назви, то є ціла легенда. Колись Дністер був маленьким струмочком без назви. На одному з його берегів люди вели на піску календар. Одного дня струмок розлився та змив усі записи. Побачивши це, люди сказали: «Струмок дні стер»… так і з’явилася назва Дністер.

 Изображение 020 Изображение 021 Изображение 030

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.