Віртуальна екскурсія

shevchenko_200_logoВ світі існує 16 музеїв Т.Г.Шевченка. В Україні знаходиться десять, з яких три – в м.Києві. Кобзаря шанують по всьому світу, про що свідчать відкриті Меморіальний музей-гауптвахта Тараса Шевченка в Оренбурзі (до 175-річчя з дня народження поета), музей-квартира Т.Шевченка у Санкт-Петербурзі (1964 р.), меморіальний музей Тараса Шевченка у м. Орськ (1986 р.).

В Торонто знаходиться єдиний музей, присвячений життю і творчості українського поета та талановитого художника, що розташований на американському континенті (1952 р.)

Майже 7 років відбував своє покарання Тарас Шевченко в Новопетровському укріпленні на півострові Мангишлак. Нині фортеця зруйнована, зберігся тільки будинок коменданта укріплення Іраклія Ускова, де з 1932 р. відкрито музей Тараса Шевченка, мета якого висвітлити один з найтяжчих періодів життя поета. З 1939 р. казахське місто стало носити ім’я українського Кобзаря. Нині це – Форт Шевченка. Ще один музей, присвячений творчості відомого українця, знаходиться в м. Алмати – Казахська державна художня галерея ім. Т.Шевченка (1935 р.)

Щорічно в цих музеях проходять засідання українського товариства, збирається художня самодіяльність української діаспори. Фонди музеїв безперервно поповнюються подарунками гостей з України. Вулиці, на яких стоять музеї носять ім’я великого українського поета.

IMG_2402 IMG_2409 IMG_2416

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.