Акція

Марко_Черемшина13 червня 2014 року виповнюється 140 років від дня народження Марка Черемшини (псевдонім Івана Семанюка) – українського письменника і громадського діяча, адвоката, доктора права. Він народився 13 червня 1874 р. в с. Кобаки Косівського повіту. Навчався уКоломийській гімназії, закінчив Віденський Університет (1906), працював адвокатським помічником у Делятині, а з 1912 адвокатом у Снятині, де активно займався громадсько-політичною, літературною і культурно-просвітницькою роботою.

Він є визначним майстром психологічних новел, характерною прикметою яких є глибокий драматизм.
Письменників Черемшину, В. Стефаника й Л. Мартовича, зважаючи на спільне їм усім селянське походження, тематику творчості та дружні особисті зв’язки, в історії літератури об’єднують під назвою «покутської трійці».
З нагоди ювілею письменника ОНУБ ім.. І. Франка оголосила обласну акцію-естафету «Марко Черемшина – співець покутського краю»

Обласна акція-естафета проводиться в травні-червні 2014 р. з метою популяризації життя і творчості українського письменника-краянина Марка Черемшини та з нагоди відзначення 140-річчя від дня його народження.

Завдання акції:

– сприяння духовному розвитку мешканців краю, підвищення престижу книги і читання серед прикарпатців;
– організація і кооперування діяльності бібліотек для привернення уваги до творчого доробку письменника;
– підтримка та розвиток читацького інтересу до української класики;
– залучення потенційних користувачів у бібліотеки області.

Надвірнянська ЦБС, приймаючи участь в обласній акції, ініційовує бібліомарафон «Марко Черемшина – письменник, демократ, людина».

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.