Вечір-присвята

Марко_Черемшина17 червня у читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся вечір-присвята «І довго пам’ятатимуть Карпати чудового гуцульського співця» (до 140-річчя з дня народження Марка Черемшини). Завідуюча краєзнавчим відділом Раїса Грушецька розповіла про життя і творчість Марка Черемшини, ознайомила присутніх з його творами, зокрема такими, як «Карби», «Керманич», «Чічка», «Село вигибає», «Верховина», «Парасочка». Відзначила силу, трагізм, людяність творів Марка Черемшини, які не перестають хвилювати читачів. Він був новелістом європейського рівня, людиною, письменником високої культури, чесності, правдивості, його боліло тяжке життя покутського, гуцульського простого люду, тому його називають «співцем селянської розпуки».
У квітні 1927 р., в розквіті життєвих, творчих сил, перестало битись серце письменника.
Присутні з цікавістю слухали уривки з творів письменника, дізналися про нього, як про письменника-перекладача, автора дитячих творів, прослухали уривок з новели «Туга», яка була довго заборонена цензурою тоталітарної системи.
Вкінці була проведена літературна вікторина по творчості Марка Черемшини, проведено огляд творів за книжковою виставкою.

DSC00268 DSC00270 DSC00242

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.