Вечір-присвята

98kwrK8Fw_k17 вересня Україна відзначила 150-ту річницю від дня народження одного з своїх достойників. Михайло Коцюбинський (17.09.1864, Вінниця – 25.04.1913, Чернігів) був і залишається одним з найоригінальніших українських прозаїків. Ще і дотепер деякі дослідники про модернізм М. Коцюбинського говорять обережно, називаючи його імпресіоністом у літературі.

Коцюбинський почав пробувати свої сили в літературі рано, брався за поезію, переклади, нариси, та швидко головним полем його письменницької діяльності, справжнім покликанням стає художня проза. Його твори «Харитя», «Ялинка», «Дорогою ціною», «Лялечка», «Fata Morgana», «Коні не винні» та інші назавжди увійшли до золотого фонду української класики. Особливої уваги вартує шедевр «Тіні забутих предків» – наслідок вражень від подорожі на Гуцульщину. Повість екранізована Сергієм Параджановим до нині є шедевром світового кінематографу.

Творчість Коцюбинського служить художнім прикладом уже не одному поколінню українських письменників. Про творчість та нелегкий життєвий шлях письменник а розповіла завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк під час вечора-присвяти «Великий майстер рідного слова», який відбувся 17 вересня в читальній залі центральної районної бібліотеки. Присутні студенти Надвірнянського коледжу гр. І-11 з викладачем Тетяною Федак переглянули також відеофільм «Осяяний сонцем» та ознайомились із книжковою виставкою «Іду поміж люди…».

012 011 007

014 004 002

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.