«Богдан Томенчук – поет справжній» (Є. Баран)

124231511516 січня Богдан Михайлович Томенчук відзначає 60-річний ювілей. Колектив Надвірнянської центральної районної бібліотеки засилає ювіляру свої вітання і відзначає цю дату годиною поезії. Математик за фахом, лірик за станом душі, Богдан Михайлович працював на різних посадах, сьогодні – директор Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти, поет, публіцист.

Раїса Грушецька розповіла біографію поета, читала вірші із збірок «На паперті душі» (1993 р.), «Сповідайтесь, мої тривоги» (2002 р.), «Німі громи» (2008 р.). Богдан Михайлович вважає, що людина повинна «крім шматка землі під ногами бачити ще й небо над головами» та повинна дбати «щоб душа не опинилася на зузбіччі, бо вона є найвищим даром Божим». В його поезіях – розуміння людської сутності, бажання жити, боротись за своє щастя, чітка громадянська позиція, тонка, ніжна лірика. Євген Баран вважає, що «Богдан Томенчук має автентичний талант поета», в його творах «стільки глибоких переживань, стільки всерозуміння і болю, любови-мсти, любови-спокуси, і любови-спокути, яку просто так не придумаєш і не вигадаєш… Оце той досвід, який… ніколи не буде байдужим для людини».

До свого ювілею Богдан Михайлович підійшов з творчими набутками: він нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, є лауреатом двох літературних премій – ім. В. Чорновола та Івано-Франківської міської за збірку «Німі громи» (2008 р.).

Присутні переглянули також інтерв’ю Світлани Гаєвської з Богданом Томенчуком (проект «Літературна світлиця»), згадували чудовий творчий вечір поета, який відбувся у Надвірній 2000-го року. В зошиті відгуків тоді Богдан Михайлович написав: «Ми колись усвідомимо, що нині наші душі рятувала і рятує церква, школа і книга. Вірю, що це усвідомлення не буде запізнілим».

011 029 026

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.