Літературна година

035Люблю землю наших предків, горимо
Бажанням для неї жити, хочемо для неї
Працювати! Це не є наша химера. Це є зов
нашої крові, наказ тієї вищої і мудрої сили,
яка всім на землі сказала: будьте!

У. Самчук

Такими словами розпочато літературну годину під назвою «Бог уложив у мої руки перо», присвячену письменнику – емігранту Уласу Самчуку, якому 20 лютого відзначали 110-ту річницю з дня народження.

У простій сільській багатодітній родині у поліському краї, селі Дермань на Рівенщині, прийшов на світ майбутній письменник Улас Самчук . Згодом він стане творцем знаменитої трилогії «Волинь», та славетним автором книги довоєнного часу «Марія», що стала найпершим правдивим твором про штучний голод небаченого розмаху нищення української нації.

Бібліотекар Наталія Берчак, розповіла біографію. Були представлені книги з власної колекції, видруковані в українських видавництвах зарубіжжя. Богдан Бойчук презентував книгу У.Самчука «П’ять по дванадцятій: записки на бігу», яка вийшла у 1954 р. видавництвом Миколи Денисюка у Буенос – Айресі, та бібліотекар Ярослав Лазорко книгу – раритет «Марія».

Помер письменник 9 липня 1987 року, похований у Торонто.

«Я не тому письменник українського народу, що вмію писати. Я тому письменник, що відчуваю обов’язок перед народом. Бог уложив у мої руки перо. Хай буде дозволено використати його для доброго», – так писав У.Самчук про себе й свою роль в історії України.

013 019 028

032 033

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.