Відеогодина

ph0291322 лютого виповнилось 205 років від дня народження видатного польського композитора Фридеріка Шопена. З цієї нагоди бібліограф центральної районної бібліотеки Тетяна Гавриленко провела відеогодину.

Вже дитиною Шопен проявив яскраві музичні здібності; у віці семи років він почав навчатися грати на фортепіано, З 1823 по 1826 роки Шопен навчався у Варшавському ліцеї, де його батько був професором. Восени 1826 юний музикант почав вивчати музичну теорію, фігурний бас, і композицію з Йозефом Ельснером у Варшавській консерваторії. У 1831 він виїхав з Польщі до Відня, перед тим як оселився у Парижі, де провів значну частину життя.

Композиторська техніка Шопена вельми нетрадиційна і багато в чому відступає від прийнятих в його епоху правил і прийомів. Шопен був неперевершеним творцем мелодій, він одним з перших приніс у західну музику невідомі їй доти слов’янські ладові та інтонаційні елементи і таким чином підірвав непорушність класичної ладогармонічної системи, що склалася до кінця 18 ст. Шопен створив три фортепіанні сонати. Йому належить також ряд творів для фортепіано з оркестром і нечисленні камерні п’єси. Його твори, особливо полонези та мазурки, вважали синонімом польськості.

Шопен помер в своїй паризькій квартирі на Вандомській площі 17 жовтня 1849 р. Похований на паризькому кладовищі Пер-Лашез. Серце композитора, за його заповітом, було перевезено на Батьківщину і покоїться в костелі Святого Хреста у Варшаві.

З 1927 року з ініціативи польського піаніста й музичного педагога Єжи Журавльова у Варшаві кожні п’ять років проходить конкурс піаністів імені Шопена.

В 1995 в Польщі запроваджено премію «Фридерик», яка щорічно вручається польським музикантам у більш ніж 20 номінаціях, розподілених по трьох секціях — музики академічної, популярної та джазу.

В 1934 р у Варшаві був заснований університет ім.. Шопена, який пізніше був реорганізований в Товариство ім. Шопена.

1 березня 2010 р. у Варшаві після реконструкції і модернізації відкрито музей Фридеріка Шопена.

Присутні переглянули також фільм про зворушливий роман Ф. Шопена і Жорж Санд.

194 196 195

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.