Година поезії «Я вибрала собі долю сама»

01019 березня 2015 р в Надвірнянській ЦРБ відбулася година поезії «Я вибрала собі долю сама», присвячена 85-річному ювілею однієї з найяскравіших зірок у плеяді українських поетів шістдесятників – Ліні Костенко.

Народилася відома поетеса на Київщині, в невеличкому місті Ржищів у родині вчителів. За першою освітою вона педагог. Другу вищу здобувала у Московському літературному інституті. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. У 1963 році зняли з друку книжку віршів “Зоряний інтеґрал”, а книжку “Княжа гора” зняли з верстки. У 1968 році написала листи на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті “Літературна Україна”. Після цього ім’я Ліни Костенко в радянській пресі довгі роки не згадувалося. У 1987 році Костенко видала роман у віршах “Маруся Чурай”, за який була удостоєна Шевченківської премії. У 2010-му, після фактично двадцятирічної перерви, письменниця презентувала своїм читачам і шанувальникам прозову книжку “Записки українського самашедшего”. Попри таку популярність поетеса не любить надмірної уваги до себе. Вона навіть відмовилася від звання Героя України – “політичної біжутерії не ношу”. Каже, що просто робить свою справу, адже поклик письменника – писати.

Про багатогранний і незабутній талант Ліни Костенко, про її пророче, неповторне, наповнене філософською глибиною слово, ознайомила завідуюча ВОК Надія Мартинюк та ведучі свята, студенти Надвірнянського коледжу Ярослав Марчук та Катерина Яворська. Прозвучали поетичні рядки творів Ліни Костенко, у виконанні Галини Чуревич, Роксолани Гуменюк, Андріяни Остапюк.

Неабиякий інтерес у присутніх викликали мультимедійна презентація «Нев’янучий сад поезії Ліни Костенко» та перегляд фільму «Ліна Костенко про класиків та літературу», а також представлена книжкова виставка за цитатою Л.Костенко «Віддай людині крихітку себе, за це душа поповнюється світлом». Підвела підсумки свята викладач коледжу Тетяна Федак.

007 008 012 014 020 031

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.