Презентація книг

шкрумеляк_оленюк1Довгий час ім’я поета-січовика з Ланчина Юрія Шкрумеляка пересічному читачеві було невідоме і не лише тому, що він потрапив до так званого списку «забутих» за часів радянської влади, але й тому, що підписував свої твори майже тридцятьма псевдонімами та криптонімами, що ускладнювало встановити авторство. У 1995 р. до 100-річчя від дня народження поета в коломийському видавництві «Вік» вийшла друком збірка повістей, оповідань, поезій «Огні з полонини». Цьогоріч ми відзначаємо 120-річчя від дня народження Юрія Шкрумеляка і саме цій даті краєзнавець, ентузіаст Василь Левицький упорядкував, підготував до друку дві книги – «Загублений черевичок (Львів, вид-во «Тиса») та «Молитва за рідну мову» (Івано-Франківськ, вид-во «Нова Зоря»). Василь Юрійович розповів як народжувалася та видавалася книга. А передувала цьому праця в архівах, особливо Львіської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника, коли вишукував матеріали стосовно своєї землячки Марійки Підгірянки. Попутно потрапляли і твори Шкрумеляка, розсипані в різних часописах минулих років. Тож завдяки небайдужості, відданості краєзнавчій справі упорядника ці дві книги таки побачили світ.

034 038 039

Наші бабусі і дідусі виростали на чудових патріотичних поезіях Юрія Шкрумеляка і приємно, що ця поезія повертається до сучасних дітей. Маленькі читачі районної бібліотеки для дітей продекламували віночок поезій, Раїса Грушецька читала уривки з прози. Ці книги треба мати в кожній українській родині – і дітям, і батькам, бо вони вчать любити Бога, Україну, рідну мову, рідний край і його звичай. «Насамперед Ю. Шкрумеляк, працюючи над своїми творами, вкладав душу і прагнув, щоб вони були читабельними, захоплювали читача. Тому… кожний твір несе моральне навантаження», – пише В. Левцький у передмові до книги «Загублений черевичок».

Після презентації присутні поспішили придбати для своїх дітей, онуків книги Юрія Шкрумеляка та подякувати Василеві Левицькому за подвижництво.

041 042 045

046 050 051

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.