«Книга чудо, просто клас. Це вам скаже кожен з нас»

Фото2590Під таким гаслом пройшли суботні літні читання під відкритим небом, які провели працівники Молодківської бібліотеки. А мова йшла про книгу письменника Я. Гояна «Таємниця Лесикової скрипки». 11 липня – виповнилось 75 років від дня народження автора книги. Саме за цю книгу письменник у 1993 році отримав Шевченківську премію. Та вона актуальна і тепер. Її з задоволенням читають діти і вона заслуговує на увагу. Прекрасні слова про цю книгу сказав Д. Білоус: «Заворожливо чудова книжка. Це і захоплююча казка, і чарівна пісня, і велична дума, і щаслива сповідь, і тиха молитва. Та насамперед – це гімн України і клятва на вірність».
В суботу, в день народження письменника, біля будинку культури зібралось чимало дітей. А скликала їх на захід чудодійна мелодія скрипки, яка звучала надворі. Привертала увагу і книжкова викладка літератури «Душа природи – душа добра Яреми Гояна», прикрашена українським рушником та квітами. Завідувач бібліотекою Галина Середюк ознайомила дітей з біографією Я. Гояна, повідомила, що понад 20 років він очолює дитяче видавництво «Веселка», опікується журналом «Веселочка» та провела огляд літератури.

Далі дітвора полинула у світ дитинства разом із головним героєм книги – Лесиком. Роль Лесика вміло виконував учень 4-го класу Івасик Андрій. Вони разом вирушили у чарівну Казкоманію, у мандри рідним краєм, шукаючи таємницю, яку довірив малому Лесикові дід Петро. А шукали діти чародійну скрипку, від якої залежить воля й щастя України і їм у цьому допомагали зав. бібліотекою Середюк Г. та бібліотекар Кисляк Л., зачитуючи цікаві легенди і перекази із книги.

Та найбільше діти зраділи, коли почули дивовижний звук справжньої скрипки, адже на захід працівники бібліотеки запросили молоду скрипальку села, студентку 2-го курсу Івано-Франківського інституту культури і мистецтв Юрчило Тетяну. Вона зіграла декілька мелодій на скрипці, які сколихнули найпотаємніші струни душі та провела майстер-клас гри на скрипці, а саме: вчила дітей, як правильно тримати скрипку і розповіла з чого зроблений цей інструмент. Діти мали можливість спробувати себе в ролі музикантів. Це їм дуже припало до душі і дало нам надію, що можливо наша зустріч буде вирішальною для когось із них, може в майбутньому хтось із цих дітей стане скрипалем, майбутнім віртуозом України.

На закінчення бібліотекар Любов Кисляк пригостила всіх присутніх смачними петрівськими мандриками (сирними пиріжками).

Фото2567 Фото2572 Фото2576 Фото2584 Фото2591 Фото2592

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.