Подорожуємо рідним краєм

29 серпня проведено начальний семінар-тренінг та екскурсію за маршрутом: Надвірна – Пнівський замок – канатний міст (с. Пасічна) – Бухтівецький водоспад (с. Пасічна – Букове).

Тренінг та екскурсію провів відомий в краю історик, краєзнавець Михайло Максим»юк, автор книги «Пнівська твердиня». Коротка історія Пнівського замку: землю на кутку Забережжя біля села Пнів у ХV ст. було подаровано шляхтичу Куропатві. У другій половині ХVІ ст.. почали будувати замок п’ятикутної форми. Укріплення вийшло міцне, з добре продуманою системою оборони, бійницями для гармат, ручної вогнепальної зброї, ровом, підземними ходами. Були проведені жолоби для відведення води, вентиляційні канали. Кожна вежа могла оборонятися самостійно. Не раз підходили татарські орди до замку, але взяти його не могли. У 1621 році за намовою одного з буковинських феодалів – недруга Куропатви до замку підійшли 40 опришків, забрали коштовності, поранили хазяїв, але їх відігнали. У 1948 р. до замку підходили козаки Семена Височана (галицького Хмельницького), але точних свідчень того, що вони взяли замок нема. У 1676 р. на Станіславську фортецю йшли турки, підійшли і до Пнівського замку, два тижні руйнували, але відступили. Унікальна споруда – Пнівський замок простояв до кінця ХVІІІ ст., з часом почав занепадати, втратив своє значення. У ХІХ ст.. його частково розібрано на потреби міста, далі руйнував час. Слід все зробити для того, щоб зберегти цю унікальну архітектурну пам’ятку. Про Пнівський замок більш детально можна дізнатись, прочитавши книгу М.Максим’юка «Пнівська твердиня», яка є в краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки та у сільських філіях.

Далі ми побували на кутку Козарки у селі Пасічна. У зв’язку з тим, що вперше видобуток нафти в нашому районі розпочато було саме тут, а треба було звести міст через бурхливу річку Чорну Бистрицю, інженерами у 1925 р. було продумано конструкцію канатного моста, який діяв до минулого року. Зараз він аварійний, зберігся як пам’ятка.

За 12 кілометрів від центральної дороги села Пасічна, у присілку Бухтівець є чудове місце серед пишної гірської природи, де майже поруч неначе срібло течуть-переливаються два водоспади: один спадає двома бурхливими потоками, інший – так званий «крапельковий». Це місце надзвичайне, тут ви відпочиваєте тілом і душею, набираєтесь енергії від лісу, води, дихаєте цілющим повітрям і мимоволі думаєте: «Є на землі, а особливо в Карпатах, куточки раю!».

Запам’ятайте цю розповідь і обов’язково побувайте в цьому чарівному місці, отримаєте море задоволення!

Дивитись фотогалерею >>

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.