Молодків туристичний

12 вересня проведено екскурсію «Молодків туристичний». При молодківській сільській бібліотеці-філії з 1998 р. працює музей-світлиця історії села, створений за ініціативи вчителів місцевої школи, працівників бібліотеки та будинку культури з метою збереження культурної спадщини та історії села. Активну пошукову роботу щодо наповнення музею експонатами та збиранню старожитностей проводять і члени жіночого клубу за інтересом «Сербиця», який вже більше 15 років працює при бібліотеці. В експозиції музею стародавні вишивки, рушники, ужиткові речі, історичні фотографії, документи, всього біля 200 експонатів, з них – більше 70 – оригінальні. Є тут цікаві раритетні речі, робота по наповненню музею продовжується. Про все це розповіла вчитель місцевої школи, екскурсовод Галина Іванівна Кисляк. Цікаві екскурсії проводять також працівники бібліотеки Галина Середюк та Любов Кисляк.

Учасники екскурсії побували також біля могили борцям за волю України, побачили соляне джерело, яке з давніх давен є в селі і досі молодківчани використовують сировицю для соління різних овочів, м’яса. З цим джерелом пов’язана цікава легенда про дівчину Сербицю, яку люди бережуть та передають з покоління в покоління. В селі є пам»ятник польським легіонерам, своєрідним оберегом села вважають «вуйка дуба», який росте в центрі села: об»єм – 1м90 см., висота –36 м. , вік – 420 років.

Сільський голова Василь Кисляк розповів про свої задуми щодо відродження і соляного, і сірководневого джерел (колись біля останнього був лікувальний пансіонат), сільською радою підготовленого відповідний проект, який передбачає облаштувати туристичні об»єкти і вірить, що в майбутньому йому це вдасться і село Молодків стане цікавою туристичною меккою. Продумано і маршрут: Старунський вулкан (село Старуня межує з Молодковим), сірководневе джерело, соляне джерело, «вуйко дуб», пам»ятник польським легіонерам, музей історії села.

Бажаємо молодківчанам здійснити задумане, відродити ці чудові джерела та стати цікавими для туристів з усієї України та з-за кордону.

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.