Віртуальна подорож

Изображение 00330 травня в Інтернет-центрі відбулася чергова віртуальна мандрівка з циклу “Відкриваємо для себе Україну” – «Замки і фортеці України, які варто побачити». Безперечно, українські замки та фортеці заслуговують на наше захоплення і хоча б на віртуальну екскурсію. Реальна екскурсія, певна річ, уже за Вами…

Замки України – одні з найцікавіших пам’яток історії нашої країни. За даними істориків, в Україні було понад 5000 пам’яток фортифікації, проте від більшості з них сьогодні не залишилося й сліду, а ті які достояли до наших днів, стали гордістю нашої країни. Найвідомішими є замки Львова, Кам’янця-Подільського, Хотина, Мукачевого та інших міст на заході України. Вразили своєю величністю і красою – замок Любарта, Меджибізький та замок Шенборнів, також деякі фортеці – Кам’янець-Подільська, Генуезька, Хотинська та Аккерманська.

Збереження пам’яток залежить не тільки від держави і її  заходів, але й від рівня культури наших громадян, часто байдужих до своєї історії. Хотілось би, щоб припинилося руйнування наших середньовічних замків, які являються визначними пам’ятками європейської цивілізації.

Віртуальну мандрівку доповнила книга «Замки та фортеці», яку презентувала Наталія Берчак. В книзі висвітлені основні етапи розвитку фортифікаційного будівництва на теренах української землі. Розповідаючи про залишки давнього оборонного зодчества, книга закликає сучасників зберігати й охороняти ці пам’ятки – свідки славного минулого українського народу.

 Изображение 007 Изображение 002

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.