За благословенням у монастир

043Чудового сонячного осіннього дня на свято Покрови Пресвятої Богородиці бібліотекарі Надвірнянщини відвідали Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир, відомий також як скит Манявський – православний монастир, заснований Йовом Княгиницьким у 1606 р. біля с. Манява (Богородчанський район Івано-Франківська область).

З 1621 р. монастир був обнесений кам’яним муром з 3-ма оборонними вежами, за якими ховалися жителі навколишніх сіл під час нападів турків і татарів.

У 1785 р. був закритий австрійським урядом в рамках релігійної реформи імператора Йозефа ІІ.

017Був одним із осередків культурного життя в Галичині. Мав велику бібліотеку, славився головним іконостасом, виконаним українським живописцем Йовом Кондзелевичем. Пізніше після закриття монастиря в 1785 р. іконостас знаходився в церкві с.Богородчани, з 1924 р. іконостас перебуває у Національному музеї у Львові ім. А. Шептицького.

1980 року відкрито історико-архітектурний музей.

28 травня 1998 року було відкрито Манявський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир.

Побували на св. Літургії, відвідали церкву св. Бориса і Гліба, провели час на території монастиря, насолодившись тишею, спокоєм, благодаттю, якими сповнене це святе місце. Відвідали Блаженний камінь — місце молитви й очищення від скверни, це перше житло — скит, де поселилися “перші апостоли карпатського Підгір’я», засновники монастиря.

062Блаженний камінь знаходиться майже на кілометровій відстані від мосту на р. Манявці, по лісовій дорозі, поряд зі Скитом, монастирським озером (1617 рік), далі гірською долиною на південний схід до критого дерев’яного місточка, на піддаші якого був напис: «До Блаженного каменя — 300 метрів». Камінь — нагадує велетенський ґорґан, ніби пащу застиглого динозавра або нішу (заглиблення 10×3 м), тобто типове давнє житло ченців, скит. З цього каменя віками витікала вода. Кажуть, що цілюще джерело Блаженного каменя має такі ж властивості, як і води Люрду, тож всі скуштували цієї святої воли, а ще загадували бажання, доторкнувшись до каменя і віримо, що все збудеться.

Враження чудові, в душі спокій і умиротворення.

Invalid Displayed Gallery

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.