та екскурсія до Долинського музею

051По дорозі з монастиря завдяки сприянню директора Долинської ЦБС Людмили Фреїв ми відвідали краєзнавчий музей Тетяни та Омеляна Антоновичів «Бойківщина», відкритий 2003 року. Цей державний музей є одним з наймолодших краєзнавчих музеїв Прикарпаття, окраса і, безперечно, гордість краю, культурно-просвітницький осередок, який збирає, зберігає та пропагує матеріали з етнографії та культури Бойківщини. У музеї, який займає площу понад 1000 кв.м, функціонують відділи: історичний, природничий, етнографічний, меморіальний, сакральний. Нас вразили чудові експозиції, багатство матеріалів, добре продуманий дизайн приміщення.

Серед матеріалів експозиції — цікаві археологічні знахідки, знаряддя праці та побуту минулих часів, бойківський одяг і вишивка. У музеї є документи, що висвітлюють різні події з історії краю, стародруки, видані в Україні, твори образотворчого українського і народного мистецтва, а також твори сакрального мистецтва.

«Родзинкою» музею є реконструкція бойківської хати — типової бойківської оселі, писанки, вишиті кольоровими нитками, вироби з соломи, колекція ляльок та сакральні пам’ятки XVI—XVIII століть. Видно, що все це представлено з любов’ю, працівники музею дбають про те, щоб якнайкраще донести до відвідувачів багатство зібраних матеріалів. Дякуємо їм за цікаву екскурсію.

049 053 055 056 058 060 061 063 069 070 074 076

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.