Семінар–тренінг та екскурсія «Нафтові копальні Биткова»

19 червня згідно робочого плану проекту «Туристично–краєзнавчий клуб в бібліотеці: відкриваємо нові горизонти» проведено навчальний семінар–тренінг та екскурсію «Нафтові копальні Биткова». Тренінг та екскурсію провів відомий краєзнавець, лауреат районної премії ім. Надії Попович в номінації «література» 2009 р., лауреат обласних премій ім. Вагилевича (2000 р.)  та В. Полєка (2011 р.), колишній директор Битківської ЗОШ 1–2 ст., секретар міськрайонного товариства охорони пам’яток історії та культури Михайло Іванович Максим’юк– людина, яка добре знає та популяризує історію краю, особливо рідного Биткова, великий ентузіаст своєї справи.

Ще в автобусі учасники екскурсії дізнались про історію села, перша письмова згадка про яке датується 1390 роком, про набіги татаро–монгол на село, про військові баталії на території села в часи першої світової війни, другої світової, про назви навколишніх гір: Діл, Велика Гига, Мала Гига та ін. Так доїхали до присілку «Промисел». Назва залишилась з давніх часів, коли цей куточок Биткова процвітав завдяки нафтовим промислам, які особливо бурхливо розвивались від 20–х рр.. до другої світової війни. Тут були свердловини, розвинена інфраструктура: школа, магазини, санаторій–профілакторій (тепер амбулаторія), костел, будинок культури, житлові будинки для робітників. Сьогодні, на жаль, все це занепало, функціонують кілька свердловин, нафта в кінцевому результаті подається на ВАТ «Нафтохімік Прикарпаття».

Залишився будинок колишньої «електровні» – газової електростанції, збудований 1923 р. і в якому ще є зараз початкова школа. В цьому будинку та навколо нього за ініціативи Михайла Івановича буде влаштовано «Музей нафти». Михайло Іванович видав книгу «Нафтові копальні Биткова», яку використав при проведенні екскурсії (книга є в краєзнавчому відділі ЦРБ). Гід провів учасників екскурсії знаковими місцями «Промислу», розповів багато цікавого. Всі відзначили, яка тут чудова місцевість, природа, помолились у греко–католицькій церкві (колишній римо–католицький костел), і  залишились дуже задоволеними. На майбутнє бажаємо цьому чарівному куточку нашого краю стати перлиною для туристичної інфраструктури: всі природні дані для цього є, потрібен інвестор.

Запрошуємо надалі всіх бажаючих подорожувати рідним краєм, краще його пізнати та полюбити.

Дивись фотогалерею…

Sharing

Ви можете прокоментувати, або відправити trackback з Вашого власного сайту.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.