Презентація книги «Іванове стремління» Івана Гречка, Магди Дзвін

IMG_611627 жовтня в читальній залі ЦРБ відбулась презентація книги «Іванове стремління» Івана Гречка, Магди Дзвін. Про книгу, життєвий шлях І.Гречка розповіла завідуюча краєзнавчого відділу Раїса Грушецька. Автор книги Іван Гречко – відомий громадський діяч, краєзнавець, почесний громадянин Львова, мистецтвознавець, колекціонер старожитностей. Співавтор книги Магда Дзвін (Оксана Печарська) – упорядник книги, відома поетеса.

Книга вийшла в цьому році у видавництві «Свічадо» у Львові. Оповідь розгортається хронологічно у 3-х лініях: щоденникові записи І.Гречка з 1986 р. про події, пов’язані з виходом УГКЦ з підпілля, створенням РУХу, незалежністю України; сучасний стан; життєвий шлях Івана Гречка до 1986 р.

Іван Гречко розповідав про свою унікальну колекцію творів народного і класичного мистецтва, стародруків та інших мистецьких коштовностей, яку він у 2013 р. передав Українському католицькому університетові, а також про свою активну участь у легалізації УГКЦ, роботу клубу греко-католицької інтелігенції, головою якої він є з 1991 р. Також гість зі Львова згадував разом зі своїми друзями І.Томином, А.Бунем, А.Срібною своє дитинство, шкільні роки, юність.

Співавтор Оксана Печарська розповіла про свою роботу упорядника над книгою. Голова міської ради Зіновій Андрійович пообіцяв матеріальну допомогу з виданням наступної книги.

Присутні переглянули відеофільм про сакральну колекцію Івана Гречка.

Автор подарував книги своїм шкільним друзям та бібліотекарям.

Масовий захід пройшов в теплій,  затишній атмосфері.

IMG_6124 IMG_6128 IMG_6133 IMG_6136 IMG_6140 IMG_6150 IMG_6154 IMG_6161IMG_6123

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.