Презентація книги «Гортаючи долю» Нестора Чира

IMG_635410 листопада в міській бібліотеці для юнацтва відбулась презентація збірки поезій «Гортаючи долю» поета Нестора Чира. Захід розпочався віршем-молитвою «До Тебе, Владико, пустелею в спеку іду», який прочитала завідуюча краєзнавчим відділом Раїса Грушецька. Вона розповіла про видання книги.

Збірка поезій Н.Чира «Гортаючи долю» вийшла друком за кошти Івано-Франківського обласного бюджету. Книга мала зустрітися з читачами весняної пори 2013 року – до 75-ліття поета. Однак сталося так, що вона вийшла уже після смерті автора. Це 8-ма поетична збірка Нестора Чира. В ній відображена громадянська позиція автора, кредо митця – «боротися і перемагати». В передмові до книги поетеса, професор О.Слоньовська написала: «Нова книга знаного на Прикарпатті поета Нестора Чира «Гортаючи долю» є його найкращим твором».

На презентації поезію Нестора Чира читали Галина Дем»янчук та Христина Вірста. Заслужений працівник культури Ганна Макось виконала два романси, які перекладав з російської Нестор Чир. Акомпонувала на фортепіано Тетяна Вишпольська.

IMG_6338 IMG_6341 IMG_6342 IMG_6346 IMG_6350 IMG_6359

Присутній на презентації книги голова обласної НСПУ Євген Баран назвав збірку поезій Н.Чира книгою-сповіддю, книгою-молитвою, книгою-прощанням. Він зауважив, що потрібно продовжувати літературні традиції Н.Чира, проводити конкурси молодих читців творів поета. На будинку, де жив Нестор Іванович слід встановити меморіальну дошку. Також запропонував присутнім літстудійцям написати і видати спогади про Нестора Чира. Редактор районної газети «Народна Воля» Іван Гриджук, який багато публікацій, нарисів написав про життєвий і творчий шлях поета, пообіцяв і надалі працювати в цьому напрямку.

Зі своїми враженнями про поезію з останньої книги Нестора Чира поділилися з присутніми керівник літстудії «Бистрінь» Олександр Букатюк, «бистріньці» Роман Бенюк, Мирослава Гордєєва-Мельник, Марія Єрмакович.

IMG_6365 IMG_6374 IMG_6381 IMG_6388IMG_6386IMG_6377

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.