Хресна дорога за Україну

IMG_4868Зараз ми знаходимося в часі Великого посту. Це час покаяння, очищення і навернення. Це особлива нагода, коли ми можемо разом роздумувати над Страстями Господніми, йти разом з Ісусом Хресною Дорогою, з Ним померти і воскреснути до нового життя.

Піст — це Божий заклик відчути біль інших, несправедливо скривджених війною, відкинутих суспільством і тих, хто цілком байдужий для оточуючих.

Саме в пам’ять про героїв Небесної сотні та воїнів, які загинули і які перебувають в зоні АТО, а також в наміренні миру, братньої злагоди та кращої долі в Україні, в селі Верхній Майдан, у храмі св..Володимира та Ольги, 10 квітня, пройшла Хресна дорога за Україну «Голгофа України». Захід відбувся з ініціативи завідувачки сільської бібліотеки Галини Токарук у співпраці з вчителем Верхньомайданської ЗОШ Костюк Галини Дмитрівни і підтримки пароха села о. Михайла Федоріва та за участі педагогів школи Онуфрак Олени Василівни, Гайдаш Світлани Дмитрівни, Свідрак Наталії Миколаївни, Ковальчишин Уляни Миколаївни, Свідрак Ганни Іванівни.

Впродовж 14 стацій-зупинок ведучі-читці, розповідали про тернистий шлях Спасителя до гори Голгофи від засудження його Пилатом до розп’яття на хресті та поховання у гробі. Ті криваві події Хресної дороги перепліталися з тривожними подіями сьогодення. Як колись Ісус ніс свій хрест, так Україна нині переживає власну Голгофу, але з вірою у беззаперечну перемогу добра над злом.

“Претерпівий за нас страсті, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас”, — витало храмом і вірилося, що так як Ісус падав і вставав, зневажений нами за наші ж гріхи, встане з колін і воскресне наша багатостраждальна Україна, зраджена своїми ж дітьми. Віриться, що більше ніколи не проливатиметься кров наших синів і доньок.

«Боже великий, єдиний, нам України храни», – саме такими словами звернулися всі присутні до Творця з надією на Світле Воскресіння Христа і України. Воскресне Бог – Воскресне Україна!

IMG_4854 IMG_4861 IMG_4865

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.