Хто квітень наш отак підступно зрадив…

DSCF721026 квітня 1986 року світ вразила одна з найстрашніших техногенних катастроф – аварія на 4-му енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. З того трагічного дня минуло вже три десятиліття. Пішли тисячі людей, які допомагали у ліквідації наслідків вибуху…

В Надвірнянській центральній районній бібліотеці відбулась Мультимедійна година пам’яті “Чорнобиль жива рана землі моєї”. Ведучі зав.краєзнавчим відділом ЦРБ Раїса Грушецька та зав.шкільною бібліотекою ЗОШ № 2 Любов Андрійович розповіли про трагічні Чорнобильські дні. Біда розчинилася у духмяному повітрі, у біло-рожевому цвітінні яблунь та абрикос, у воді сільських криниць. Та хіба тільки в ній? Вона розчинилася в людях. Чорнобиль… Мертва зона… Сьогодні такі слова гірким болем відлунюються у наших серцях. Заростають деревами, кущами, травою опромінені села. Вони порожні, мертві. Поступово руйнуються хати. Разом із ними руйнуються, зникають неповторні цінності поліської давнини. Наша країна вперше відчула на собі таку грізну силу, як ядерна енергія, що вийшла з – під контролю. Чорнобиль – це рана, з якою Україні доведеться жити ще довгий час.

З болем у серці учні ЗОШ № 2 читали поезію, а бібліотекар відділу абонемент Ярослав Лазорко наштовхнув нас осмилити та усвідомити масштаби трагічних подій, розбудив почуття відповідальності перед наступним поколінням, закликав любити і поважати людей, які віддали своє життя в імя майбутнього життя людства, розвив почуття гордості за свій народ, прищепив любов до рідного краю.

Велике враження на присутніх справили документальні фільми «Битва за Чорнобиль», «Чорнобиль. Загублений світ.»

І ми маємо пам’ятати уроки Чорнобиля. Пам’ятати про дисципліну, порядок, організованість. Пам’ятати про минуле, отямитися, задуматися, зробити висновки, щоб це минуле не повернулося ніколи.

Сади посадила, ріки приборкала.
Планету засіяла житом і потом.
Сьогодні в руках твоїх – атом і космос,
А що буде – потім?
Стрекочуть комп’ютери, служби сейсмічні
Чутливі до кожного здвигу і поруху,
В руках твоїх – формула маси критичної.
А що буде потім, людино?

 DSCF7216 DSCF7217 DSCF7223 DSCF7225 DSCF7231 DSCF7233 DSCF7236 DSCF7239 DSCF7243 DSCF7244 DSCF7252 DSCF7257 DSCF7259 image-22-04-16-01-06 DSCF7214

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.