Виставка вишивки майстрині Олени Данівої.

10220 травня краєзнавчий відділ ЦРБ організував годину народознавства, присвячену Дню вишиванки. Працівники та користувачі центральної районної бібліотеки відвідали персональну виставку вишитих робіт майстрині Олени Данівої, яку відкрито в музеї історії Надвірнянщини.

Олена Даніва – мешканка м.Надвірна, за фахом економіст, за за посадою – бухгалтер-ревізор контрольно-ревізійного відділу ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття”. Творчий шлях вишивальниці розпочала в 2009році. В її доробку більше 60 виробів: сукні, сорочки, костюми, рушники, серветки. Вироби Олени Данівої знаходяться в приватних колекціях України та за її межами: США, Нідерланди, Китай.

20 травня приймала участь в Другому Прикарпатському фестивалі-конкурсі дизайну одягу за мотивами народного мистецтва “Весняні акорди”, який проходив в Івано-Франківську. Впродовж 2013 – 2015 років разом з майстрами з різних куточків України приймала участь у Всеукраїнському проекті “Вишивка етнографічна”.

Майстрині провела для присутніх презентацію своєї колекції вишивки, детально розповіла про початки виникнення народної вишивки в Україні, відмітила специфічну різноманітність орнаменту та кольорової гами, притаманні для різних регіонів нашої держави.

Особливу увагу присутніх заслужила давня вишивка ікони Богоматері, вишита в 1946 році в Станіславській тюрмі Лідією Олендій з проханням заступництва. Ікона вишита рибячою кісточкою і передавалася з рук в руки по етапу в Сибір.

Всі учасники презентації були зачаровані красою виставки, делікатними мережками, гуцульською низинкою, автентичною гуцульською технікою вишивки і щиро подякували майстрині за її талант та кропітку працю над створенням прекрасного.

097 103 104

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.