Історична година вшанування пам’яті полковника УПА Миколи Твердохліба.

08617 травня минає 62 річниця загибелі полковника УПА Миколи Твердохліба “Грома”. Краєзнавчий відділ центральної районної бібліотеки організував до цієї дати для користувачів бібліотеки та бібліотекарів історичну годину вшанування пам’яті, яка відбулася в музеї історії Надвірнянщини. Працівник музею Уляна Бошко розповіла присутнім про життєвий та бойовий шлях полковника УПА Миколи Твердохліба, псевдо “Грім”, ознайомила з фотографіями та документальними фактами про період діяльності УПА на теренах Прикарпаття, які зберігаються в музеї.

Микола Твердохліб народився в селі Петрилів Тлумацького району. Талановитий повстанський тактик і військовий стратег, пройшов шлях від рядового члена ОУН, в лави якої вступив в 1936 році, до командира тактичного відтинку “Говерля”. Закінчив старшинську школу УПА. у лютому 1944 році призначений інструктором і командиром сотні старшинської школи УПА “Олені”. Командував 4-ю військовою округою УПА Захід”. Завдяки командирському таланту Грома практично всі військові операції повстанців у Карпатах закінчувались успішно. З 1945 по 1954 роки Микола Твердохліб був референтом СБ Крайового проводу “Карпати – Захід”. Загинув полковник Грім разом із своєю боївкою 17 травня 1954 році у криївці в лісовому масиві біля полонини Березовачка.

061 062 071

Завідувач краєзнавчим відділом Раїса Грушецька ознайомила присутніх з добіркою літератури, в яких відображено життя і діяльність видатного повстанського командира крізь призму спогадів безпосередніх учасників подій.

Учасники заходу оглянули експозиції музею, а також побували в підвалі музею, стіни якого досі зберігають моторошні спогади про розміщену тут колись катівню НКВД.

Пам’ять про національно-визвольний рух у Галичині, діяльність ОУН-УПА , про невинно закатованих та репресованих українців є важливою складовою нашого усвідомлення історії як вічної боротьби, нашої ідентифікації як нації. Герої не зникають безслідно, віддавши своє життя за Батьківщину – їхня мужність і пожертва і досі надихають щирих патріотів України на боротьбу з ворогом, що знову зазіхає на цілісність і незалежність нашої держави.

063 068 073 074 081 091

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.