17 травня минає 62 річниця загибелі полковника УПА Миколи Твердохліба “Грома”. Краєзнавчий відділ центральної районної бібліотеки організував до цієї дати для користувачів бібліотеки та бібліотекарів історичну годину вшанування пам’яті, яка відбулася в музеї історії Надвірнянщини. Працівник музею Уляна Бошко розповіла присутнім про життєвий та бойовий шлях полковника УПА Миколи Твердохліба, псевдо “Грім”, ознайомила з фотографіями та документальними фактами про період діяльності УПА на теренах Прикарпаття, які зберігаються в музеї.
Микола Твердохліб народився в селі Петрилів Тлумацького району. Талановитий повстанський тактик і військовий стратег, пройшов шлях від рядового члена ОУН, в лави якої вступив в 1936 році, до командира тактичного відтинку “Говерля”. Закінчив старшинську школу УПА. у лютому 1944 році призначений інструктором і командиром сотні старшинської школи УПА “Олені”. Командував 4-ю військовою округою УПА Захід”. Завдяки командирському таланту Грома практично всі військові операції повстанців у Карпатах закінчувались успішно. З 1945 по 1954 роки Микола Твердохліб був референтом СБ Крайового проводу “Карпати – Захід”. Загинув полковник Грім разом із своєю боївкою 17 травня 1954 році у криївці в лісовому масиві біля полонини Березовачка.
Завідувач краєзнавчим відділом Раїса Грушецька ознайомила присутніх з добіркою літератури, в яких відображено життя і діяльність видатного повстанського командира крізь призму спогадів безпосередніх учасників подій.
Учасники заходу оглянули експозиції музею, а також побували в підвалі музею, стіни якого досі зберігають моторошні спогади про розміщену тут колись катівню НКВД.
Пам’ять про національно-визвольний рух у Галичині, діяльність ОУН-УПА , про невинно закатованих та репресованих українців є важливою складовою нашого усвідомлення історії як вічної боротьби, нашої ідентифікації як нації. Герої не зникають безслідно, віддавши своє життя за Батьківщину – їхня мужність і пожертва і досі надихають щирих патріотів України на боротьбу з ворогом, що знову зазіхає на цілісність і незалежність нашої держави.