Книжкова виставка

002У відділі краєзнавчої літератури влаштовано книжкову виставку «Їх подвиг та героїзм в наших серцях», присвячена Дню Героїв. Це свято встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, опришків, українських січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН.

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Свято було приурочене до сумного дня 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця, а також саме у травні пішли з життя видатні українці Микола Міхновський, Симон Петлюра та Євген Коновалець.

У ці травневі дні вшановуємо пам»ять тих, котрі жили, боролись за Україну, її незалежність, які були жертвами політичних репресій за часів більшовицького режиму, були ув»яз нені в концтаборах, заслані в холодні безлюдні сибірські землі, згадуємо розстріляну інтелігенцію, закатованих патріотів. Віддаємо також шану героям, які сьогодні ціною своїх життів боронять нашу землю від окупанта.

На книжковій виставці представлено книги про січове стрілецтво, вояків УПА, героїв Небесної Сотні та АТО.

Відзначення Свята Героїв – це свідчення твердої волі українського народу йти накресленим Героями шляхом боротьби до найвищої мети – Незалежності, розквіту і слави Української Самостійної Соборної Держави.

008

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.