Година історичної правди “Реабілітовані історією”.

001В центральній районній бібліотеці до дня пам’яті жертв політичних репресій було проведено годину історичної пам’яті “Реабілітовані історією”. Віршем “Дем’янів Лаз” Д.Павличка розпочала свій виступ модератор заходу завідувач краєзнавчим відділом ЦРБ Раїса Грушецька. Вона звернула увагу присутніх на видання, які містять матеріали про комуністичні репресії  на теренах Надвірнянського району в 1939-62рр. 

На заході був присутній голова районного Товариства “Меморіал”, автор книги “Меморіал. Причетність”, лауреат премії ім.Н.Попович, краєзнавець Євген Луців, який розповів про роботу товариства з початку його заснування – 24 серпня 1989 року. На початку 90-х років Товариство “Меморіал”, яке на той час очолювала Олександра Зварчук, провадило розкопки могил жертв НКВС у Надвірній, Ланчині, Татарові. В 1992 році члени Товариства на території Надвірнянської СШ №2, у міському парку, в кінці старого кладовища, і у центрі міста (Майдан Шевченка) виявили багато речових доказів масового винищення невинних людей органами НКВС. В 1995 році, з ініціативи місцевої організації Товариства, у приміщенні колишнього Надвірнянського НКВС відкрився музей історії Надвірнянщини, де зберігаються всі напрацювання Товариства “Меморіал”.

Євген Луців розповів про роботу Товариства “Меморіал” в даний час. На території ЗОШ№2 планується найближчим часом провести обстеження сучасними приладами підвальних приміщень, а на місці загибелі стрільця куреня “Іскри” Романа Іроденка, зусиллями міської влади, буде встановлено пам’ятний хрест.

Присутні переглянули також документальний фільм “Невідома Україна. Замордовані покоління”.В кінці заходу присутні обмінялися враженнями від почутого і побаченого. Трагічні сторінки історії нашого народу не повинні забуватися, щоб історія не повторилася знову.
011 016 018 020 033 039

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.