Великий трудівник літератури

007Ювілей… Це завжди небуденно, святково, відповідально. Це пора, коли людина складає собі звіт про прожите, пережите, здобуте. До свого 55-річного ювілею літературний критик, літературознавець, письменник, перекладач, голова обласної організації НСПУ, науковець, громадський діяч, доцент кафедри української мови та літератури Прикарпатського університету ім. В. Стефаника, кандидат філологічних наук Євген Михайлович Баран підійшов з вагомими здобутками: він є автором більше десятка книг, упорядником та співавтором ще кількох, написано сотні статей про літературний процес, рецензій, передмов, післямов до книг. І найважливіше – Євген Михайлович займається улюбленою справою, бо каже: «філологія вела мене з дитинства», «роблю те, що люблю і вмію», «свою місію і своє покликання вбачаю в тому, аби не втомлюватися говорити про Книгу».

027 034 035

31 травня в читальній залі центральної районної бібліотеки в теплій, домашній атмосфері проведено респект-зустріч з ювіляром. Шанувальники його творчості мали нагоду цікаво, корисно і приємно поспілкуватись з поважним гостем про його творчість, сучасний літературний процес на Прикарпатті та загалом в Україні, а ще Євген Михайлович презентував свою нову книгу з оригінальною назвою – «Недописана книга», яка вийшла друком у видавництві «Твердиня» (м. Луцьк). Ця книга – щоденникові медитації та афоризми автора. В анотації читаємо: «авторові ця книжка дорога як спроба шукання себе». Розповів також про видання двохтомника творів Тараса Івановича Франка, співупорядником якого віє є. До речі, творчість Євгена Барана належно поцінована. Він є лауреатом більше десяти літературних премій, у 2014 році йому присвоєно звання «заслужений працівник культури України».

З ювілеєм його вітали колеги по перу – члени обласної організації НСПУ Надвірнянщини Любов Василик, Роман Киселюк, Галина Христан, Марія Дзюба, Надія Павлик, літстудійці «Бистріні» Роман Бенюк, Степан Писуляк та директор Надвірнянської ЦБС Галина Волошин.

Візьмімо до уваги мудру настанову Євгена Михайловича: «Читаймо книги. Пізнаваймо світ. Пізнаваймо себе. Бо читання – одна з форм здобуття свободи…»

А ювіляру бажаємо здоров’я, миру і спокою, нових творчих успіхів.

Модератор зустрічі – провідний методист ЦРБ Марта Кушнерчук.

053 040 042

044 045 048

050 056 058

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.