Історичний екскурс

0118 липня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся історичний екскурс “Перемоги українського війська”, присвячений історичній події – перемозі гетьмана Івана Виговського над московським військом під Конотопом.

Ця битва, яка відбулася 8 липня 1659 року, належить до найвизначніших перемог української зброї. Завдяки військовому хисту гетьмана Івана Виговського козацьке військо разом з союзниками вщент розгромило московське військо князя Олексія Трубецького. Майстерно виграна Конотопська битва докорінно змінила перебіг українсько-московської війни, розвязаний Московією в 1658 році з метою ліквідувати молоду Українську державу. Загарбницько-імперська політика завжди була притамана московитам, про що свідчать події сьогодення – таку паралель в своєму виступі провела модератор заходу завідувач відділом обслуговування користувачів Надія Мартинюк, яка зробила невеликий екскурс в минуле, висвітливши хід Конотопської битви та подальший розвиток історичних подій.

Присутні переглянули уривок з фільму “Українські державники – Іван Виговський”, ознайомилися з викладкою тематичної літератури, поділилися своїм баченням та думками про військові події на сході України.

013 015 017

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.