Година духовності “Мойсей українського духу”

00528 липня в центральній районній бібліотеці відбулася  година духовності, присвячена дню народження Митрополита Андрея Шептицького, який був одним із найвпливовіших духовних лідерів українського народу, Мойсеєм українського духу.

Митрополит Андрей Шептицький – відомий церковний, культурний, громадський діяч, глава УГКЦ, меценат.

Про його життєвий і творчий шлях розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Окрім його наукової, суспільної, меценатської діяльності вражає розмах його душпастирської праці, його жертовність. За роки своєї церковної діяльності він створив церковний музей, допоміг відкрити народну лікарню, художню школу, земельний банк, підтримував культосвітні товариства “Просвіта”, “Пласт”, “Луг”, “”Сокіл”. Під час Другої світової війни порушував питання про об’єднання християн України, стояв на захисті переслідуваних євреїв. З 2015 року Вселенська церква почала називати Андрея Шептицького праведним.

Присутні на заході переглянули відеофільм “Сторінки історії: Андрей Шептицький” та ознайомилися з книжковою виставкою “Мойсей українського духу”. Отець Юрій Зеленчук, заступник Декана Надвірнянського, парох церкви Покрови Пресвятої Богородиці м.Надвірної, наголосив, що духовні дари Митрополита для українського народу неоціненні: за життя він здобув світове визнання як неординарна історична постать. Його ім’я назавжди вписано золотими буквами в історію українського народу і його культури.

На завершення, учасники заходу помолилися за прославу слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького та злилися в спільній молитві за мир та спокій в Україні та в родинах.

004 013 016

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.