Круглий стіл до 25-річчя з Дня Незалежності

01День Незалежності – це не просто День народження держави. Це свято пам’яті про цілі покоління наших предків, що творили націю і боролися за державність, а також день, коли варто думати про день завтрашній, про майбутні покоління, про нашу відповідальність перед історією. День незалежності – це день, у якому щорічно зустрічаються Минуле і Майбуття України. Минуле має вселяти мудрість. Майбуття повинно виховувати в нас відповідальність за прийняття рішень. Якою буде наша держава в майбутньому – залежить від нас сьогоднішніх, проаналізувати зроблене, не повторяти своїх помилок в майбутньому – ось завдання кожного чесного українця сьогодні.

23 серпня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл “Живи та міцній, українська державо”, присвячений 25-й річниці Дня Незалежності, за участю істориків, краєзнавців та відомих громадських діячів Надвірнянщини.

003 007 019

Олег Гричко – вчитель історії Надвірнянської ЗОШ№4 згадав і проаналізував історичні події, які відбулися в Україні від моменту проголошення Декларації про держаний суверенітет України до сьогодення. Його доповнив вчитель історії Стримбівської ЗОШ Любомир Григораш, який в своєму виступі навів показники економічного росту України за роки її Незалежності, назвав причини занепаду та шляхи подолання економічної та політичної кризи в Україні. Емоційним був виступ Василя Греська, вчителя історії Ланчинської ЗОШ, котрий зробив деякі зауваження до слів своїх колег і висловив своє бачення історичного та економічного розвитку України. Цікавими для присутніх стали виступи історика-краєзнавця Михайла Семкіяша, вчителя історії Молодківської ЗОШ Наталії Івасик, голови районного осередку “Просвіти” Богдана Березицького. Громадський діяч та постійний читач бібліотеки Олег Савчук в своєму виступі навів порівняльну характеристику громадянської усвідомленості українців порівняно з європейцями. Кожен із присутніх за круглим столом мали змогу висловитись, погодитись чи заперечити виступаючим. Загальний висновок, який зробили учасники круглого столу – це потреба в продовженні євроінтеграційних процесів для України, підвищення рівня національної свідомості та формування громадянського патріотичного суспільства в Україні. Найбільшими проблемами України на сьогодні є: відсутність реформ в економіці та державній системі, вплив олігархічних кланів на владу та політичні процеси, занепад сфери соціального та правового захисту населення, недосконалість в законотворчій системі, зниження рівня державної політики щодо освіти, культури, науки.

Модератор заходу завідувач відділу обслуговування читачів Надія Мартинюк подякувала всім за участь в заході і запропонувала проводити такі громадські форуми частіше. Присутні ознайомилися також з літературою на книжковій виставці “Боже, Україну бережи, Господи, помилуй нас”.

У серцях народу України серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та праці. Творення історії Батьківщини, її сьогодення і майбутнього — обов’язок кожного з нас, усього народу.

Про Україну можна говорити безкінечно, оспівувати її в піснях і віршах, але найголовніше — мати її в своєму серці, плекати, як малу дитину, хоч вона є нашою рідною ненькою. Патріоти України щиро вболівають за долю своєї Батьківщини, за життя майбутніх поколінь. Ми всі хочемо, щоб Україна зміцніла як держава і розквітла для свого народу у світовій славі, бо наш народ цього заслуговує – жити гідно на своїй рідній землі, яку обрав для нас Бог.

001 004 012 013 016 021

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.