Флеш-моб “Вінок шани Каменяреві”

032З любов’ю і шаною все прогресивне людство вимовляє ім’я Івана Франка, відзначаючи його 160-річчя з дня народження. Іван Якович Франко (1856 – 1916) – знакова постать української та світової історії й культури, європейський геній, він: поет, прозаїк, драматург, вчений, етнограф, фольклорист, історик, філософ, соціолог, економіст, журналіст, перекладач, громадсько-політичний діяч. Його ім’ям названий Львівський університет, Київський драматичний театр, багато установ освіти, науки, культури в Україні та за кордоном. З 1980 року започатковано Івано-Франківську міську премію ім. І. Франка. Особлива пошана і любов мешканців Івано-Франківщини до величної постаті Каменяра, адже громадська і творча діяльність, особисте життя І.Франка тісно пов’язані з історією і культурою нашого краю. Багатогранність постаті Івана Франка спонукає науковців, дослідників, краєзнавців, письменників Івано-Франківщини до нових дослідницьких пошуків.

Щорічно, з нагоди дня народження Великого Каменяра в краї організовуються наукові форуми, літературні читання, мистецькі свята, а численні пам’ятники в його честь є найкращим доказом любові краян до великого сина української нації.

26 серпня, з нагоди відзначення 160 річчя Івана Франка, центральна районна бібліотека спільно з районним осередком Союзу українок, відділом культури райдержадміністрації організували і провели флеш-моб “Вінок шани Каменяреві”, який відбувся біля пам’ятника Івану Франку в міському парку. Розпочали захід голова районного осередку Союзу українок Ольга Багрійчук та директор ЦРБ Галина Волошин, які в своїх виступах наголосили на величі славного сина України, ім’я якого стоїть поруч з іменами найславетніших синів людства.

Поетичний вінок із Франкових віршів склали Надія Лайщук, Раїса Грушецька, Оксана Прокопів, Марія Стефанишин, Мирослава Полатайко. Вірші переплелися з піснями на слова Івана Франка, які виконав хор Союзу українок. Всіх учасників флеш-мобу зачарував голос молодої співачки, союзянки Оксани Пінчук. На завершення заходу, який пройшов в гарній, дружній атмосфері, всі учасники урочисто заспівали Гімн України для слави всьому українському народу.

003 004 006 008 012 015 016 020 022

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.