Славному часопису “Перевалу” – 25!

006Книжкову виставку-перегляд “Славному часопису “Перевалу” – 25!” розгорнуто у краєзнавчому відділі центральної районної бібліотеки. Читачі мають змогу переглянути і прочитати представлені на виставці  журнали “Перевал”, які є в бібліотеці, починаючи з 1997року. Журнал корисний всім, хто цікавиться творчістю письменників краю та України. В ньому вибагливий читач знайде все: поезію, прозу, літературні рецензії та дослідження, нові твори та класику. Його особлива місія – виховання естетичного смаку в сучасного читача. Варто зазначити, що перший  номер часопису побачив світ у далекому 1991 році, засновником його є Івано-Франківська обласна рада, а також Івано-Франківська обласна організація Національної спілки письменників України.

Літературно-художній і громадсько-політичний журнал “Перевал” одержав досить символічне імя. Адже перевал – то найнижче і найбезпечніше місце для переходу через гірський хребет, а також це зміна в розвитку чи перебігу якоїсь події, що співзучно з метою журналу – популяризувати якісні україномовні твори авторів Прикарпаття і не тільки; знайомство з новими іменами в поезії, прозі, драматургії. Це добрий шанс людині, яка починає писати, бути опублікованою, а також тут друкується інформація про вихід у світ нових видань, що заслуговують уваги.
У світ вийшло вже 100 номерів “Перевалу”. Кожне видання цікаве і високохудожнє. В”Перевалі ” друкувалися Тарас Мельничук, Левко Різник, Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Галина Турелик, Неоніла Стефурак, Степан Пушик, Юрій Андрухович, Степан Процюк, Ольга Слоньовська та багато інших відомих та починаючих літераторів краю. Часопис здобув добру славу на Україні та за кордоном.
Бажаємо редакції журналу “Перевал” здоровя та подальших творчих успіхів для розвою української літератури.
001 003 005

 

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.