Дискусія “Демократія: сутність та проблеми становлення в Україні”

img_038214 вересня в переддень Міжнародного дня демократії в рамках проекту “Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках України” в Надвірнянському автотранспортному технікумі працівниками центральної районної бібліотеки проведено дискусію “Демократія: сутність та проблеми становлення в Україні”.

Демократія є фундаментом для побудови принципів всіх провідних держав, співтовариств, союзів і федерацій, а також лежить в основі Організації Об’єднаних Націй. Механізми демократії засновані на вільному волевиявленні народу, неухильному дотриманні прав і свобод людини, а також тісно пов’язані із забезпеченням правопорядку, стабільності та цілісності її інститутів і її моделі. Прогресивне міжнародне співтовариство активно виступає на підтримку зусиль держав і урядів щодо заохочення та зміцнення всіх демократичних процесів.

Враховуючи ряд факторів, ініціативи та практичні напрацювання, Генеральна Асамблея ООН 8 листопада 2007року, ухвалила рішення щодо щорічного відзначення Міжнародного дня демократії, який встановила на 15-е вересня.

Основні проблеми демократії – влада, її технології, мирне делегування, зміна і її легітимність в очах народу, а також забезпечення рівноправності, але вони мінімізовані і, як правило, поміщаються в площину широкої суспільної дискусії та саморегуляції, на відміну від інших політичних режимів, однак також впираються в питання моральності, духовності і деякі історико-культурні цінності, властиві для тих чи інших етногеографічних просторів.
Перед початком дискусійного обговорення, модератори заходу Надія Мартинюк та Тетяна Гавриленко, провели для студентів коледжу мультимедійну презентацію “Активний громадянин – основа побудови демократичної держави”. Присутні переглянули також короткометражний фільм “Історична казка – Міжнародний день демократії”.

Обговорення під час диспуту наболілих проблем в демократичному процесі викликало неабиякий інтерес серед студентів. Своїми думками поділилися Віктор Ломага, Назар Хімич, Денис Проців, Олег Ануліч, Владислав Павлюк, Іван Чермак та інші.

Студенти висловили своє бачення демократії, як засобу впливу на законотворчі та конституційні процеси в державі, можливість вільно висловлювати свою думку, мати рівні можливості для реалізації своїх прав.

Молодь готова приймати активну участь в житті нашої країни, розвивати культуру, допомагати в процесах державотворення, в боротьбі з корупцією, невпинно творити світле майбутнє нашої країни.

Викладач коледжу Тетяна Федак, підвівши підсумки заходу, відзначила ефективність співпраці коледжу і бібліотеки та висловила надію щодо організації спільних заходів в майбутньому.

img_0342 dscn1984 img_0339 dscn1983 img_0363 dscn1982

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.