Історична година “Михайло Грушевський – фундатор відродження Української держави”

056Михайло Грушевський (1866-1934) є однією з головних постатей українського національного самоствердження в новітній історії України.

Видатний вчений і суспільно-політичний діяч, створивши 10-томну “Історію України – Руси” – першу повну історію України – перевершив навіть таких своїх попередників, як Костомаров, Куліш, Драгоманов, Антонович.

Але Грушевський не тільки писав історичні праці, він сам творив історію:1917 році став на чолі нової Української держави: його було обрано головою Центральної Ради (1917 – 1918), яка в 1918 році проголосила Українську Народну Республіку (УНР). Завдяки цьому світ дізнався, що на землі існує Українська держава, президентом якої став М.Грушевський.

Довгі роки згадка про М.Грушевського була крамолою. В колишньому СРСР його вважали українським буржуазним істориком.

Про М.Грушевського як визначну постать в історії України говорилося під час історичної години “Михайло Грушевський – фундатор відродження Української держави”, яка відбулася 28 вересня в центральній районній бібліотеці і присвячена 150-річчю з дня народження славетного історика.

Учням Надвірнянського ПТУ-11, які завітали на захід, цікаво було дізнатися про маловідомі факти та події з життя М.Грушевського, а також переглянути книжкову виставку “М.Грушевський – історик і будівничий нації”, котру підготували працівники бібліотеки.

051 062 064

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.