Свято творчості і спілкування

013“Малювати картини руками не можна,
лише серцем, що б’є у душі”
Г.Фесюк

Свято творчості і спілкування, присвячене Дню художника, відбулося 11 жовтня в читальній залі центральної районної бібліотеки. У надзвичайно теплій і дружній атмосфері пройшла презентація мистецьких творів художників, керівників гуртків Надвірнянської станції юних техніків Ярослава Лозинського та Ігоря Гаврилюка.

Присутні в залі учні Надвірнянської ЗОШ №2, школи-інтернату та інші користувачі бібліотеки оцінили представлені картини, які створили в бібліотеці святковий настрій та затишок і викликали щире захоплення. Поряд з роботами, написаними на полотні олійними фарбами, були надзвичайно цікаві картини, написані кавовим розчином на картоні.

Ярослав Лозинський – лауреат премії ім.Н.Попович – давній друг бібліотеки, стіни якої прикрашають його полотна. Яскраві, життєрадісні, кольорові гами картин Ярослава Лозинського несуть радість, наснагу, бадьорість, свідчать про свіжість відчуттів та яскраве сприйняття життя.

Молодий художник з Надвірної Ігор Гаврилюк, представив надзвичайно цікаві картини – написані кавовим розчином на звичайному обгортковому папері. Сім картин – сім миттєвостей із життя стародавніх замків, що вже не повернути із забуття. М’які кавові відтінки в стилі ретро, лежать в основі композиції. Картини нагадують старі фото. Увічнення їх на полотнах – своєрідна акція захисту старовинних замків, протест проти безповоротної втрати історичних реліквій, архітектурних пам’яток. Ігор Гаврилюк працює в різних техніках мистецтва: графіка, декоративно-прикладне мистецтво. В своїх роботах використовує підручні матеріали.

Цікавим було і безпосереднє спілкування з художниками: учнів цікавило багато питань по живопису та техніці виготовлення робіт.

На завершення, працівники бібліотеки показали присутнім відео-фільм про видатного українського художника, лауреата Національної премії України ім.Т.Шевченка Івана Марчука.
Учасники заходу мали змогу переглянули книжкову виставку “Мистецькі скарби України”, розгорнуту в читальній залі до Дня художника.

005 010 017 021 023 026 027 028 001 033 034 036

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.