Колиска роду – українська хата

068Українці мають свої традиції, які споконвіку шану¬ють і свято бережуть. Це святий хліб, виши¬тий рушник, червона калина,дивовижна писанка, вірний своєму краю лелека, мамина колискова пісня, та батьківська хата.

Відбулась година народознавства етностудії «Джерело» під назвою «Колиска роду – українська хата». Ведучі свята Наталя Берчак та Ірина Томяк, запросли до бібліотечної світлиці на хліб- сіль, на слово щедре, на бесіду мудру, на дзвінку пісню.

Немов до чистої криниці,
Де відбивається блакить,
Іду я в гості до світлиці,
Щоб зупинить і час і мить

Газда (Ярослав Лазорко ) та Газдиня (Тетяна Гавриленко) радо зустрічали та пригощали гостів у своїй світлиці, звучали пісні українських виконавців, та переглянули уривок відео-фільму «Кайдашева сім’я» за романом Івана Нечуя-Левицького.

Українська хата — це колиска нашого на¬роду, де творилася його журлива і оптимістична доля, жеврів і вибухав його гнів, напиналися струни болю, скла¬далися пісні та легенди, де люди переймалися буденними клопотами, кохалися, народжувалися і вмирали, щоб по¬ступитися місцем прийдешнім поколінням.

Кожна домівка – це маленький куточок України. Все, що нас оточує – мамина пісня, бабусина вишиванка, батькова хата, рушники – все це наша пам’ять, наша історія. Часто й сумна, але в основі своїй – велична. Тому все це потрібно зберігати й відновлювати. Бо Берегиня – наш захист і надія!

001 011 021 025 026 029 035 037 041 042 046 056

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.