Зустріч з письменниками Степаном Процюком, Любомиром Стринаглюком та Василем Карп’юком.

0-018Вже стало доброю традицією центральної районної бібліотеки запрошувати на зустріч з жителями Надвірнянщини відомих та початкуючих письменників та поетів Прикарпаття.

3 листопада в приміщенні міської юнацької бібліотеки відбулася зустріч з письменниками Степаном Процюком, Любомиром Стринаглюком та директором літературної агенції «Diskursus» Василем Карп’юком. На зустріч завітали літератори краю, любителі книг та читання. Кажуть, що найбільша насолода у житті – це людське спілкування. А спілкування з такими непересічними особистостями – це насолода для душі, мозковий штурм для свідомості.

Василь Карп’юк презентував на зустрічі видавничу продукцію, яка видана в літературній агенції в цьому році. «Discursus» об’єднує як давно відомих літераторів, так і початківців. Спільним у кожного автора є талант зачіпати читача. У видавництві можна знайти книги Юрія Андруховича, Степана Процюка, Тараса Прохаська, Степана Бандери, Андрея Шептицького. У 2016 році видавництво започаткувало книжкову колекцію “Брустури”, яка спеціалізується на духовній літературі та творах на гірську (гуцульську) тематику. Розпочали серію книги «Карпати на трьох» Петра Мідянки, Назара Федорака та Василя Зеленчука, «Знаки часу. Розпізнавання» Любомира Стринаглюка та «Терен у нозі. Гуцульська проза» Івана Франка. Крім основної діяльності – друку українських книжок, компанія займається організацією літературних заходів: форумів, фестивалів.

0-019 0-025 0-020

Василь Карпюк презентував також свою нову книгу “Ще літо, але вже все зрозуміло”.Зібрані під однією обкладинкою прозові тексти – для медитативного читання, для згадування і роздумів про дрібне, але важливе: свіжий хліб, ходіння по чистому снігу, пам’ятання людей, з якими давно не бачився. Придивляючись до деталей, автор раз у раз відкриває органічну цілісність світу, частиною якого є людина. Стиль письма Василя Карп’юка близиться до розмовної простоти, не втрачаючи виразності особистого голосу, а плин його мови, як це часто буває в розмові, легко переходить від побутових справ до питань метафізичних.

Письменник Степан Процюк презентував видані в агенції «Discursus» книги, зокрема свою книгу “Інфекція”. Нове видання роману вийшло в рамках фестивалю історичної прози “Софія”. Вперше роман друкувався в 2002 році і досі, як вважає автор, не є цілком відчитаний. Цей роман про українську душу кінця 90-х років. В ньому чітко простежується дефіцит національного імунітету. Письменник зауважив також, що як прозаїк залишився незрозумілим, і він це відчуває, хоча в своїй творчості має легкі і цікаві белетризовані біографії письменників, прозу для підлітків. Його література для дорослих спонукає до роздумів, потребує вдумливого читання читача-інтелектуала.

0-026 0-022 0-027

Любомир Стринаглюк представив присутнім свою книгу “Знаки часу. Розпізнавання” видану в агенції. Ця книга навчає розуміти та тлумачити “знаки часу”, а це ціле мистецтво, адже сучасні знаки “маскуються”, особливо коли йдеться про релігійний вимір. Сучасний світ наскрізь пронизаний символами – посередниками між реальним та внутрішнім світом. Всі символи несуть власний код, який може сильно впливати на долю людини, якщо його застосовувати не задумуючись.

0-036 0-041 0-031

Любомир Стринаглюк також прочитав деякі свої поезії, відповів на низку цікавих запитань.
Модератор заходу, директор центральної районної бібліотеки Галина Волошин, подякувала письменникам і всім присутнім в залі за теплу, дружню зустріч.

Читання – особливий вид психотерапії і можливість знайти рішення для того, щоб змінити своє життя. Художні тексти «чіпляють» і змушують забути про те, що життя – це суцільні проблеми, вибухи, криза, бідність і безвихідь. Книга – це два квитки: один – у світ письменника, другий – у світ власної душі. Драма, вірші, романи – чудова можливість пізнавати себе, перегортаючи сторінки, тому присутні на заході, після спілкування з письменниками, мали задоволення придбати книги та перейти до автограф-сесії з авторами.

0-043 0-044 0-045

0-042 0-049 0-046

0-051

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.