Поетичний диптих «Голоси з відлунням грому»

img_099011 листопада відбувся поетичний диптих присвячений 85-ти річчю з дня народження Ярослава Дорошенка та 65-ти річчя з дня народження Неоніли Стефурак.

Ярослав Дорошенко цієї золотої осінньої пори зустрів би своє 85-ти річчя. Однак в березні цього року минуло 9 років з того часу, як він відійшов за межу вічності. Для поезії Я. Дорошенка характерний глибокий ліризм, власний стиль. Його назвали майстром огранених сонетів. Він автор збірок  «Зоряниця», «Живучість», «Жага», «Весла часу», «Сонце у сльозині», «Дерев собори золоті». Про творчість українського письменника-патріота, колишнього політв’язня Ярослава Дорошенка розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Р. Грушецька.

В останні роки поет працював над спогадами про невільничі сторінки своєї біографії, про пережите у Воркуті, які він залишив у записках під назвою «Тіні полярного сяйва».

Учні 8 класу ЗОШ №2 ознайомились також із творчістю Н. Стефурак, авторкою 10 поетичних книжок –  «Мелодія краплин», «За плугом сонця», «Голуби і леви», «Дикі яблука», «Спалах», «Проща», «Терноцвіт», «Душа», «Заметіль».  Поетеса – лауреат міської премії ім. І. Франка та обласної літературної премії ім. В. Стефаника, член НСПУ з 1982 року. Книги Неоніли Стефурак не залишають читача байдужими. Від її поезії віє Божою любов’ю.

Поезію Я. Дорошенка і Н. Стефурак читали Любов Андрійович та Раїса Грушецька. Учні  переглянули відеофільм «Молитовний Майдан. Розмова з Неонілою Стефурак», а також слухали пісні на її слова у виконанні В. Зінкевича «Заметіль» та «Молитва», а також  пісню на слова Дорошенка «Мій Івано-Франківськ». Присутні ознайомились з книжковою виставкою «Собор душі його сягає неба» (до 85 р. Я. Дорошенка та «…ЇЇ обітниці незмінні» (до 65 р. Н. Стефурак).

img_0995img_0986-%d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%8fimg_0988img_0991img_1000img_0998

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.