Толерантність – потреба сьогодення

 

21 грудppt-21-638ня в читальній залі центральної районної бібліотеки в рамках реалізації проекту “Все про Європу: в пунктах європейської інформації” та до Міжнародного дня толерантності відбулася година спілкування “Толерантність – потреба сьогодення”. На захід завітали студенти групи ЕМ-11 Надвірнянського автотранспортного коледжу.

Проблема розвитку духовності, зокрема, толерантного ставлення людини до оточуючих, дуже актуальне в наш час. Принципово важливим є усвідомлення необхідності навчитися жити у світовій спільноті, керуючись принципами толерантності.

Міжнародний день толерантності запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Рік перед тим 16 листопада  ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри.  Декларація чітко формулює положення про те, що у повсякденному житті толерантність – це не бездіяльність, а активна життєва позиція, суть якої полягає не стільки в тому, щоб терпіти чужий спосіб життя, поведінку, звичаї, почуття, думки, ідеї або вірування, але охоче визнавати та приймати поведінку, переконання і погляди інших людей, які відрізняються від своїх власних. Толерантності потрібно вчитися і можна навчитися. Оскільки толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, не вороже зустрічати відмінне від своєї думки. Навчання починається з дітей, яких варто вчити бути не просто «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію. Під час години спілкування студенти переглянули презентацію “Толерантність – основа спілкування”, яку підготовила завідувач відділу обслуговування ЦРБ Надія Мартинюк. Обговорюючи основні тези толерантності, студенти мали можливість висловити власну думку, погляди, своє бачення толерантності та дати відповіді на конкретні питання. Найбільш активними в обговоренні були студенти Іван Чермак та Назарій Хімич. Цікавим для присутніх став тест “Оцінка і самооцінка: чи толерантні Ви до оточуючих”. За результатами тесту найбільш толерантним виявився Олег Солончак.

       Поетичності заходу надали вірші, притча та легенда про толерантність, милосердя, співчуття. Присутні також переглянули фільм про толерантність та ознайомилися з книжковою виставкою. Кожному учаснику заходу були вручені листівки з правилами толерантної поведінки. Як показав час, усі біди нашого сьогодення зумовлені тим, що люди не навчилися конструктивно взаємодіяти, йти на компроміс, не виховані в дусі миролюбства і терпимості. Толерантність – це мистецтво жити в світі не схожих людей та ідей.

img_1041 img_1045 img_1070

img_1056 img_1062 img_1047

img_1053img_1059img_1083

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.