Голодомор мовою фактів

 img_1145До дня пам’яті жертв голодоморів в Україні в  читальній залі центральної районної бібліотеки розгорнуто тематичну виставку “Голодомор мовою фактів”. Бібліотека пропонує ознайомитися з  матеріалами бібліотечного фонду, які висвітлюють трагічні сторінки історії України. На виставці представлена широка добірка документальних публікацій та художніх творів про Голодомор 1932-33 років.

    Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 рр. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. “Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями”, — писав американський професор Р. Конквест.
    День пам’яті жертв голодоморів відзначається щороку у четверту суботу листопада з 1998 року. У цей день вшановується пам’ять жертв голодоморів на території України 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.  По всій країні у цей день о 16 годині проходить загальнонаціональна хвилина мовчання і  акція “Запали свічку”. Під час цієї акції українців закликають запалити свічки в пам’ять про загиблих в роки голодоморів, щоб історія  більше ніколи не повторила свого жахливого досвіду,
img_1147img_1141img_1139

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.