Тиждень права

282Щороку в тиждень, що включає День прав людини, з метою запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правоосвітньої культури громадян та створення в Україні сильної, демократичної, правової держави, проводиться Всеукраїнський тиждень права. Проведення Тижня права започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року.

З 5 по 10 грудня в центральній районній бібліотеці в рамках Всеукраїнського тижня права проведено цикл заходів правової тематики. Тематика заходів, проведених в тиждень права, сприяє підвищенню правової культури громадян, інформованості про конституційні права та обов’язки, можливості їх реалізації.

До Тижня права в читальній залі була розгорнута виставка “Право читати. Право знати. Право діяти”, де було представлено велику підбірку правознавчих видань із книжкового фонду бібліотеки.

7 грудня в читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася година правової освіти “Людина у світі законів”, яку провела завідувач відділу обслуговування користувачів Надія Мартинюк. Користувачі бібліотеки одержали багато цікавої та корисної інформації про права, обов’язки та відповідальність згідно чинного законодавства України та ознайомилися з основними тезами Декларації ООН про права дитини.

Життєві приклади та конкретні ситуації, які розглядалися під час заходу, заставили замислитися присутніх на заході відвідувачів бібліотеки, серед яких більшість склали учні школи-інтернату та ПТУ-11, адже необхідність знати закони країни та вміти їх застосовувати – потреба часу.
Присутні на заході переглянули фільми “Історія права людини”, “Права людини”.

8 грудня проведено інформаційну хвилинку з відвідувачами читальної зали “Нове в законодавстві”, яку провела бібліограф ЦРБ Тетяна Гавриленко. Вона ознайомила користувачів з підбіркою публікацій з періодичних видань на правову тематику.

9 грудня відбулося дискусійне перехрестя “Совість. Відповідальність. Порядність”, під час якого відвідувачі бібліотеки взяли участь в обговоренні питань моральності, толерантності, культури поведінки, проблеми правопорушень серед неповнолітніх.

Тиждень права пройшов змістовно, цікаво, засвідчив небайдужість користувачів бібліотеки до питань правової обізнаності та формування правової свідомості.

272 284 278

286 280 289

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.