Збережемо наш скарб – рідну мову

091Сьогодні, 21 лютого, у всьому світі відзначається Міжнародний день рідної мови.

Міжнародний день рідної мови в Україні відзначають із 2000-го року. День 21 лютого 1952 року і сьогодні нагадує світовій спільноті про сумні події в Бангладеш, коли влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання у країні бенгальської мови. У жовтні 1999-го року тридцята сесія генеральної конференції ЮНЕСКО запровадила відзначання Міжнародного дня рідної мови в усьому світі. Це всесвітнє свято було засноване з метою сприяння багатому культурному та мовному різноманіттю. Збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на нашу тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері взаєморозуміння і людяності, які все ще продовжують зберігати в собі ряд проблем, вирішення яких видається складним завданням.

В Україні живуть понад 130 національних меншин – носіїв 79 мов. Згідно зі ст. 10 Конституції України “Державною мовою в Україні є українська мова”. Вона є рідною майже для 50 млн осіб.
21 лютого в центральній районній бібліотеці відбулася літературна вітальня “Збережемо наш скарб – рідну мову”, на яку завітали учні групи 34 Надвірнянського ПТУ – 11 із завідувачем бібліотеки училища С.Остап’юк.

Ведучі свята Іванна Лисак та Євген Щедрін (гр.24) читали вірші про рідну мову і розповіли про значення збереження рідної мови як найбільшого культурного скарбу нації. Присутні також переглянули відеослайди про Міжнародний день рідної мови.

Збереження і поширення рідних мов на практиці показали, що це активно служить зміцненню солідарності і терпимості, розширенню взаєморозуміння і діалогу, що особливо цінно для нас і нашої власної, сучасної культури і традицій.

087 096 098

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.