Мученики Церкви Христової

slipyj22 лютого в читальній залі ЦРБ проведена година духовності, присвячена ювілеям великих духовних наставників українського народу – 125 річчю з дня народження Митрополита Галицького Йосипа Сліпого та 150 річчю Єпископа Станіславівського Григорія Хомишина. До заходу була підготовлена книжкова виставка «Мученики Церкви Христової».

Про страдницькі дороги життя Митрополита УГКЦ, кардинала Йосипа Сліпого та Єпископа Станіславівського Григорія Хомишина розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури Раїса Грушецька. Мученики Христової Церкви Йосип Сліпий та Григорій Хомишин пережили арешт, слідство, допити, тортури – справжній шлях на Голгофу. Тернистий шлях подвижників віри Йосипа Сліпого та Григорія Хомишина розпочався у квітні 1945 року. 28 грудня 1945 року, після 8 місяців нестерпних фізичних і моральних тортур, перестало битися серце Єпископа Станіславівського Григорія Хомишина. Митрополит УГКЦ, Верховний архієпископ УГКЦ Йосип Сліпий 18 років перебував у таборах ГУЛАГу.

Учасники заходу дізнались також про велику роботу Митрополита, Кардинала, Патріарха УГКЦ Йосипа Сліпого в Римі з реорганізації та зміцнення УГКЦ. Помер Йосип Сліпий 7 вересня 1984 року на 92 році життя. Похований у Соборі св.Софії у Римі, перепохований 1992 року у Львові у Соборі св.Юра.

Присутні переглянули також документальний фільм про Митрополита УГКЦ Йосипа Сліпого із серії «Вони прославили наш край».

021 024 026

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.