Зустріч з письменником Тарасом Прохаськом

IMG_19541 березня шанувальники творчості відомого українського письменника Тараса Прохаська мали змогу зустрітися і поспілкуватися з ним, під час творчої зустрічі, яка пройшла в приміщенні міської юнацької бібліотеки. На зустріч з письменником прийшли літератори Надвірнянщини, бібліотекарі, всі, хто цікавиться творчістю Тараса Прохаська. Модерував захід письменник Роман Киселюк.

Тарас Прохасько – письменник, журналіст, один із представників станіславського феномену. Найвідоміші його твори “НепрОсті”, “БотакЄ”, “Інші дні Анни”, “Одної і тої самої”.  У багатьох творах Тараса присутній біографізм, але це не спрощує його прозу, а навпаки — робить її дуже відвертою й наближає до інтимної сповіді.

Тарас Прохасько  вважає, що є тексти, призначені для книжки, і є — призначені для Інтернету. Він обрав для себе літературу класичну — книжкову. На його думку, його особливістю є те, що йому важко писати так, як розповідає.

 Не вигадує нічого, не страждає від незадоволеного марнославства. Уникає гучних публік, фальші, неправд. Пише.
Екологіст за світоглядом, а не тільки за освітою, вважає, що кожен крок, кожне враження має бути зафіксованим, що стає чинником до писання. Його тексти — фіксація тієї дійсності, яку він бачить. Тарас Прохасько розповів, що свідомо захотів стати письменником у дванадцять років. Не почав писати тоді, але чітко усвідомив, чого хоче. У тодішньому  середовищі відчував це покликання як власну місію. Але оце слово «фіксація», воно найкраще пояснює вибір професії. Дуже любить ділитися враженням від побаченого із близькими людьми. Кожен бачить у його історіях щось інше, і щось своє, і у цьому — велика сила і безконечність літератури. Він вважає, що передавати слова, міркування, враження — це найголовніша відповідальність письменника. Тарас Прохасько відповів на запитання присутніх, поділився своїми думками про виховання дітей, роль дитячої літератури в цьому, розповів про свою перекладацьку роботу, своє ставлення до політики.
Також Тарас Прохасько ознайомив присутніх із своєю новою книгою “2015 рік”, видану  Львівським видавництвом “Тріада плюс” в 2016 році, в яку ввійшли підібрані видавцем публікації з інтернет видання “ZBRUC”. Після щирого спілкування і на завершення зустрічі Тарас Прохасько побажав присутнім по філософськи ставитись до життя. Жити з усвідомленням того, що дуже велике значення мають абсолютно усі вчинки, усе зроблене і не зроблене. Директор ЦБС Галина Волошин, під щирі оплески шанувальників, подякувала письменнику за зустріч та побажала нових успіхів в його творчості.
 
IMG_1966IMG_1968IMG_1963IMG_1959
IMG_1948 IMG_1953  IMG_1955IMG_1972
IMG_1954

Sharing

Ви можете пролистати до кінця і залишити коментар.

Прокоментувати

Ви повинні ввійти щоб прокоментувати.